reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BAŞKAN TÜRKOĞLU, GÜNER VE AYDIN’A CEVAP VERDİ

BAŞKAN TÜRKOĞLU, GÜNER VE AYDIN’A CEVAP VERDİ
05 Ağustos 2021 - 15:49

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, AK Parti Milletvekili Arzu Aydın ve AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner’in açıklamalarına cevap verdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a karşı, AK Parti Milletvekili Arzu Aydın ve AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner’den farklı açıklamalar geldi. Konuyla ilgili CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu da bir açıklama yaparak, AK Partili isimleri kınadı.

“HER CÜMLENİZ BİNLERCE SEÇMENİMİZE HAKARETTİR”

Başkan Özcan’a yönelik açıklamaların, seçmenlere hakaret olduğunu ifade eden Türkoğlu,  “AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın sosyal medya hesapları üzerinden Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ı, eleştirinin ötesinde, kişisel kinini, nefretini ve hırsını açık açık gösteren paylaşımını esefle kınıyorum. Bolu’da yaşayan yurttaşlarımızın oyları ile Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan’a  “…akıl sağlığını kontrol etmeni öneriyorum.” diyemezsiniz. Bu ve devamında kurduğunuz, maksadını aşan her cümleniz her şeyden önce Tanju Özcan’a oy veren binlerce seçmenimize hakarettir. FETÖ terör örgütünün kamu kurumlarına sızmasına, darbe yapacak kadar güçlenmesine olanak sağlayan AKP’nin 15 Temmuz’a giden süreçle ilgili hesap vermeden kendini kahraman ilan etmesini gülünç buluyorum. Sadece bu gerekçe ile bile FETÖ meselesiyle ilgili kahramanlık yapacak en son kişi Sayın Arzu Aydın’dır. Bolulu hemşerilerimiz 15 Temmuz öncesi FETÖ terör örgütü ile ilgili Tanju Özcan’ın da Arzu Aydın’ın da ne dediğini gayet iyi biliyor” dedi.

“ÖRNEK ALSALARDI BUGÜN SONUNA KADAR HAKLI OLURLARDI”

Alaaddin Yılmaz dönemindeki politikaları örnek göstererek, eleştiride bulunan Türkoğlu, “Kendi partisinin ulusalda ve yerelde yönetim anlayışına bakmadan Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ın salı günü gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında AKP’li belediye Meclis üyelerine söz vermemesini kınayan AKP Bolu İl Başkanı Suat Güner’i ve AKP’li Belediye Meclis üyelerini samimi olmaya davet ediyorum. AKP’li Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz meclis toplantılarında yıllarca dilek ve temenniler kısmını kaldırarak CHP’li Belediye Meclis üyelerini konuşturmazken, kendi partisinin belediye başkanına yanlış yapıyorsun diyemeyen AKP’li belediye meclis üyelerinin ve teşkilatının Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın tutumunu eleştirmeye yüzü olmamalı. AKP’liler, partimizin ilkeleri doğrultusunda mültecilere su fiyatlarının 10 kat arttırılarak yansıtılmasını yanlış bulan ve kendi belediye başkanını eleştirecek kadar yürekli olan il Başkanımız H. Kazım Karsu’yu, zamanında örnek alsalardı bugün sonuna kadar haklı olurlardı” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZ MÜLTECİLERLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİN % 80 KATILIYORUM”

Başkan Özcan’ın mültecilerle ilgili düşüncelere değinen Türkoğlu, “İl Başkanımız H. Kazım Karsu’nun ve şahsımın mülteci meselesi ile ilgili düşüncelerimizi yansıtan basın açıklamalarını Bolu Belediye Başkanımıza karşı koz olarak kullanan AKP’li siyasetçilere şunu söylemek istiyorum; Ben Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ın mültecilerle ilgili düşüncelerinin % 80 katılıyorum. Katılmadığım yönünde hem başkanımızın kendisine hem de Bolu Kamu Oyuna açık açık söyledim. İşte bana bu cümleleri kurduran güç Cumhuriyet Halk Partisinin Kemalist ideolojisidir, vatan sevgisidir, parti içi demokrasi anlayışıdır” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]