reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BAŞKAN YILMAZDAN GAZETECİLER ONURUNA YEMEK

BAŞKAN YILMAZDAN GAZETECİLER ONURUNA YEMEK
11 Ocak 2019 - 12:34

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Bolu’daki Basın kuruluşlarında çalışan basın mensupları onuruna akşam yemeği verdi.

HABER: Aslı Akış

Her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Bolu’daki basın mensuplarını unutmayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu basını ile bir araya geldi.

Karpalas City Hotel’de gerçekleştirilen akşam yemeğine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz başta olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ile yayın hayatına devam eden yerel gazete, televizyon, internet sitesi ve ulusal haber ajansları çalışanları katıldı.

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Başkan Yılmaz ilk olarak basın mensuplarının gününü kutladı. Yılmaz; “15 yılı beraber geçirdik. Allah bu birlikteliğimizi ve bu birlikteliğinizi bozmasın. Basınla bizim gibi görev yapan insanlar arasındaki ilişki kaçınılmaz. Her zaman birbirimize yaranamayabiliriz bu da gayet doğal. Benim gibi bir adam 15 yıl sonra bu kadar sizler tarafından kabul gördüyse kendimi bahtiyar hissediyorum. Belki kırgınlıklarımız olmuştur bu da gayet doğal. Bir olayda bir problem gördüğümde anında cevap verdiğim için bazıları kırılabilir” dedi.

“AMAÇ BOLU’YU ‘DÜNYADA YAŞANILABİLİR KENTLER’DEN BİR TANESİ HALİNE GETİRMEK”

15 yıldır amacının Bolu’yu Türkiye’ye örnek bir şehir ortaya çıkarmak olduğunu belirten Başkan Yılmaz; “Allah nasip etti belediye başkanlığı görevini bu kadar uzun yıldır sürdürüyorum. 10 yıl belediye meclis üyeliği, 15 yıl da hizmeti bizzat yapan ekibin başı olarak bir hedefe kilitlenmişim. Bolu’yu dünyada yaşanılabilir ilk 10 şehir arasında getirmek, kurumsal bir belediyeciliği oluşturmak, mahalli anlamda da kendi kendine yeten bir belediyeyi oluşturmak hedefimdi. Bu hedefe öyle kilitlenmişim ki etrafımda hiç kimseyi görmeden paldır küldür vurup geçmişim. Ama amaç, Bolu’yu ‘dünyada yaşanılabilir kentler’ den bir tanesi haline getirmek. Meclis başkanımız konuşmasında, İstanbul’da fert başına 15 metrekare yeşil alan olduğunu ifade etti. Bolu’da bu rakam 26 metrekare. İstanbul’un bize yetişebilmesi için iki misli yeşil alan üretmesi lazım. Ekonomik anlamda da, Ankara’dan hiç para gelmese bile kendi kendine yeten bir belediye oluşturduk. Kurumsal yapı harekete geçti ancak, oturması gerekiyor. Bunlar oturduğu zaman, modern, Türkiye’ye örnek belediye ve bir dünya şehri ortaya çıkacak.

“GELECEĞİNİZ VE GELECEĞİMİZ AYNI OLSUN”

Bu hedefe kilitlenen ve gözü başka bir şey görmeyen bir adam olarak, çok kaba saba bir biçimde gönül kırmış olabilirim, bu gayet doğal. Yeni adaylar ortaya çıktığında, ben de boşa çıkınca bunu fark ettim. Dışarıda bir hayat, çoluk çocuk, eş dost varmış. Bu sebeple, kırdığımız, gücendirdiğimiz arkadaşlarımızı sevdiğimizi bilesiniz. İnsanları olduğu gibi kabul etmek bizim görevimiz. Hatasız insan olmaz, önümüzdeki dönemde siyasetin içindeki insanlarda da mutlaka hata olacaktır. Birbirimizi hoş görmenin yollarını bulmak durumundayız. Bu akşam, bu özel gününüzde, bir arada olma teklifimi kırmadığınız için, ailecek buraya geldiğiniz için ne kadar şükretsem ne kadar sevinsem azdır. Hepinizin gününü kutluyorum. Geleceğiniz ve geleceğimiz aynı olsun ” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu tarafından Başkan Yılmaz’a plaket takdim edildi.

Kep Adresi [email protected]