reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Benzin, motorin ve lpg’ye zam geldi

Benzin, motorin ve lpg’ye zam geldi
01 Temmuz 2020 - 16:52

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 11 kuruş, motorine 10 kuruş, LPG’ye ise 32 kuruş zam geldi. Pazartesi günü benzinin litre fiyatına 12 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 17 kuruş indirim yapılmıştı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre, benzine 11 kuruş, motorine 10 kuruş, LPG’ye ise 32 kuruş zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat artışı pompaya yansıyacak. 29 Haziran tarihinde benzine 12 kuruş, motorine ise 17 kuruş zam gelmişti.

BENZİN VE MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

Zammın ardından Bolu’da ortalama 6,18 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,29 olacak. 5,72 liradan satılan motorinin litre fiyatı da 5,82 liraya yükselecek. Fiyat artışının ardından LPG Otogazın litre fiyatı 3,48 liradan 3,80 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Kep Adresi [email protected]