reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu
reklam

BENZİNE ZAM GELDİ

BENZİNE ZAM GELDİ
Bu haber 26 Mart 2020 - 10:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dün benzine yapılan 22 kuruşluk indirimin ardından bugün de 7 kuruşluk zam geldi. Söz konusu zam, bugünden itibaren geçerli olacak ve pompaya yansıyacak.

Benzine dün yapılan 22 kuruşluk indirimin ardından bugün de zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, benzinin litre fiyatında pompaya yansıyacak şekilde 7 kuruşluk artış oldu.

EPGİS’ten yapılan açıklamada; 26 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde7 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” ifadeleri kullandı.

BENZİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?

İndirimin ardından bugün gelen zam ile Bolu’da ortalama 5,04 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,11 liraya yükseldi.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER