reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu
reklam

BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN’DAN ABD BAŞKONSOLOSUNA RET

BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN’DAN ABD BAŞKONSOLOSUNA RET
Bu haber 27 Ocak 2020 - 15:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ABD’nin Türkiye’ye karşı tavrına ilişkin milli bir duruş sergileyerek, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell’in randevu talebini reddetti.  

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisinden randevu talep eden ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ile görüşmeyi kabul etmedi.  Konuya ilişkin bir açıklama yapan Başkan Özcan, ABD Başkonsolosluğu’ndan bir süre önce randevu talebinde bulunulduğunu söyledi.

“GELİNEN NOKTADA TALEBİNİ YERİNDE GÖRMEDİK”

Başkan Özcan, Amerika Birleşik Devletleri’nin randevu talebini yerinde görmediklerini belirterek; “Bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu gündemini belirtmeden Bolu Belediye’mizden randevu istemiştir. Biz gelinen noktada Amerika Birleşik Devletleri’nin randevu talebini yerinde görmedik. Ve onlara yazılı olarak da bu kararımızı ilettik.” dedi.

“ÖZÜR DİLEMEDİKLERİ SÜRECE RANDEVU VERİLMEYECEKTİR”

Özcan, randevu talebinin geri çevirme nedenine ilişkin ise; “Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’yi rahatsız eden terör örgütleri ile arasına mesafe koymadığı, Türkiye’ye karşı yaptırım kararlarından vazgeçmediği ve ABD Başkanı’nın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na karşı yazdığı hakaret dolu, diplomatik nezaketten uzak mektup için özür dilemediği sürece, Türkiye Cumhuriyeti Bolu Belediye Başkanlığı tarafından hiçbir suretle hiçbir ABD’li resmi temsilciye randevu verilmeyecektir.” İfadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER