reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU BELEDİYESİ ALTYAPI YATIRIMLARINDA HIZ KESMİYOR

BOLU BELEDİYESİ ALTYAPI YATIRIMLARINDA HIZ KESMİYOR
04 Mayıs 2021 - 14:17

Planlı altyapı yatırımları kapsamında bu yıl 28 bin 500 metre kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çekmeyi hedefleyen Bolu Belediyesi, çalışmalarını Sağlık, Kılıçarslan ve Civril Mahallelerinde yoğunlaştırdı.

Koronavirüs salgınına rağmen Bolu Belediyesi altyapı yatırımlarında hız kesmiyor. Bu kapsamda Bolu Belediyesi ekiplerince, geçtiğimiz yıl şehrin kronikleşmiş alt yapı problemini çözmek amacıyla 15 kilometre kanalizasyon, 7 kilometre yağmursuyu hattı çekildi.

Yeni açılan yollara paralel olarak ihtiyaç duyulan altyapı ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla bu yıl da 28 bin 500 metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çekilmesi hedeflenirken, Bolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, bu doğrultuda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, üç koldan devam eden çalışmalarda bir yandan Sağlık Mahallesi Şahin Tepe Sokak’ta 300 milimetre çapında yeni bir kanalizasyon hattı döşüyor. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri diğer yandan ise Kılıçarslan Mahallesi 115’inci Sokak ve Çivril Mahallesi 1306’ıncı Sokak’ta sıfırdan hem kanalizasyon hem de yağmursuyu hattı döşüyor.

Söz konusu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgede yaşanan altyapı eksiklikleri giderilmiş olacak.

Kep Adresi [email protected]