reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU BELEDİYESİ YÜZLERCE AĞACI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR

BOLU BELEDİYESİ YÜZLERCE AĞACI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR
06 Mart 2021 - 12:04

Bolu Belediyesi havaların açmasıyla birlikte ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanına yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Bolu’yu doğasıyla uyumlu hale getirmek amacıyla son 1 buçuk yılda Bolu’ya 120.000 m2 yeni yeşil alan ve 25 adet yeni park kazandırıp, 8 bin 644 adet ağaç diken Bolu Belediyesi, havaların düzelmesiyle birlikte ağaçlandırma çalışmalarına yeniden başladı.

Bu kapsamda birçok noktada yürütülen çalışmalarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün emektar personelleri, cadde ve bulvarların orta refüjlerini ağaçlarla donatıyor.

Ağaçlandırma çalışmaları yaz ayları boyunca aralıksız devam edecek.

“HEDEFİMİZ BU YIL 15 BİN YENİ AĞAÇ DİKMEK”

Aktaş Mahallesi’nde bulunan Osman Çatana Bulvarı’nda incelemelerde bulunan Başkan Özcan, Bolu Belediyesi olarak bu yıl 15 bin yeni ağaç dikmeyi hedeflediklerini belirterek, “Osman Çatana Bulvarı’nı geçen yıl yapmıştık. Bu yıl da yeşillendirmesini yapıyoruz. Göreve geldiğimiz süre içerisinde, yaklaşık 9 bin ağaç diktik. Ama bu yıl hedefimiz 15 bin yeni ağaç dikmek. Bolu ‘yeşil Bolu’ olarak anılıyor ama içi maalesef yeterince yeşil değil. Geçen yıl sadece 120 bin m2 ek yeşil alan kazandırdık. İnşallah bu ağaçlandırmalarımız sayesinde, yeni yapacağımız bisiklet ve koşu yolu, kapatılan kanal üzerinde kişi basına düşen yeşil oranını da arttırmayı planlıyoruz. Çünkü hala kişi başına düşen yeşil oran bakımından Ankara’nın gerisindeyiz. İnşallah görev sürem içerisinde en azında Türkiye standartlarının üzerinde, merkez anlamında daha yeşil bir Bolu olacak. Bugün de emekçi arkadaşlarımızla birlikte, ağaç diktik. Arkadaşlarımız hızlı bir şekilde devam ediyorlar. Dediğim gibi, bu sene hedef 15bin yeni ağaç dikmek” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]