reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU BELEDİYESİ’NDEN ÜRETİCİYE YENİ DESTEK

BOLU BELEDİYESİ’NDEN ÜRETİCİYE YENİ DESTEK
02 Aralık 2022 - 9:31

Bolu Belediyesi, şehirdeki tarım üreticilerini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekledi.  Bolu Belediyesi  S.S. Köroğlu Organik ve Yöresel Ürünler Kooperatifi tarafından 2023 yılı içerisinde ‘Sözleşmeli Tarım’ uygulaması kapsamında AnaBolu Konserve Fabrikası’nda işlenmek üzere yaş sebze- meyve alımı gerçekleştirilecek.

Ülkemiz genelinde özellikle pandemi ile birlikte artan ekonomik krizin ardından Bolulu üreticilere destek sağlayan Bolu Belediyesi, ‘Sözleşmeli Tarım’ uygulaması kapsamında iştiraki olan Köroğlu Kooperatifiyle birlikte yeni bir çalışma başlattı.

2023 Yılı basın bültenini yayımlayan S.S. Köroğlu Kooperatifi’nin açıklamasında yaş sebze ve meyve üretmek isteyen vatandaşların, tarım faaliyetlerini alım garantili olarak sürdürecekleri belirtildi.

S.S. Köroğlu Kooperatifi’nin basın bülteni şu şekilde;

“S.S Köroğlu Organik ve Yöresel Ürünler Kooperatifi tarafından konserve fabrikasında işlenmek üzere 2023 yılı içinde yaş sebze- meyve alımı yapılacaktır. Sözleşmeli Tarım şeklinde alım garantili olarak yapılacak alımlarda Hal giriş fiyatları etkili olacaktır.

Aşağıdaki listede belirtilen yaş sebze- meyvelerin ekimini ve üretimini yapmak isteyen vatandaşların Köroğlu Kooperatifi Tarımsal Üretim Birimi ile şahsen veya telefonla irtibata geçmeleri ve kaç dönüm ve hangi üründen ekmek istediklerini bildirmeleri gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kep Adresi [email protected]