reklam

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU İÇİN “SARI UYARI” VERİLDİ

BOLU İÇİN “SARI UYARI” VERİLDİ
09 Mart 2020 - 16:06

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminleri sonucunda, Bolu için “sarı uyarı” verildi. Oluşması muhtemel, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesine karşı vatandaşlar uyarıldı.

 Haber: Aslı Akış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Bolu ili için sarı uyarı verildi. 09.03.2020 saat 19.00 -10.03.2020 saat 18.00’den itibaren Bolu ve çevrelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sarı uyarı verilen ilimizde ağaç ve direk devrilmeleri, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesine karşın vatandaşların tedbirli olması gerektiği belirtilen açıklamada; “Yapılan son değerlendirmelere göre; akşam saatlerinden sonra Karadeniz’in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/saat, yüksek kesimlerde yer yer 100 km/saat) beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.