reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

reklam

BOLU’DA AŞILAMA BAŞLADI AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

BOLU’DA AŞILAMA BAŞLADI AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?
14 Ocak 2021 - 15:14

Bolu Valisi Ahmet Ümit, ülkemizle eş zamanlı olarak aşı uygulamalarının Bolu’da da saat 08.30 itibariyle Sağlık İl Müdürlüğü’nün ilimiz genelinde planladığı toplam 179 Covid-19 Aşı Odası’nda uygulanmaya başlandığını söyledi. Ahmet Ümit, vatandaşların MHRS web, MHRS mobil, ALO 182 veya e-Nabız üzerinden veya doğrudan, kendisine en yakın sağlık kurumundan randevu alarak aşılarını olabileceklerini bildirdi.

Haber: Ömer ÇETİNASLAN

 Bolu Valisi Ahmet Ümit, ilimizde ilk etapta sağlık çalışanlarına uygulanan aşılama ve aşılama takvimi hakkında bilgiler vererek; “Bolu olarak şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sağlık Bakanımızın organizasyonunda, İçişleri Bakanımızın etkin desteğinde yaklaşık 10 aydır topyekûn başarıyla mücadelesini sürdürdüğümüz koronavirüse karşı ilk aşılar bugün saat 08:30 itibariyle Sağlık Müdürlüğümüzün ilimiz genelinde planladığı toplam 179 Covid-19 Aşı Odasında uygulanmaya başlandı” şeklinde konuştu.

Aşılama çalışmalarının planlanmasına dair de açıklamada bulunan Vali Ahmet Ümit; “Hastalığa maruz kalma, bulaştırma riski, toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkileri gibi hususlar göz önüne alınarak öncelikler belirlenmiştir. Bundan sonraki aşamalarda da yine Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği öncelik sıralamasına göre, isteğe bağlı olarak aşılama faaliyetlerine devam edilecektir. 9 Ocak 2021 günü İlimize teslim edilen ve bundan sonra teslim alınacak olan aşıların her birisinin hangi vatandaşımıza yapıldığı Sağlık Sistemi üzerinden yetkililerce görülebilecektir” ifadelerini kullandı.

179 NOKTADA AŞILAMA DEVAM EDECEK

Bolu’da, saat 08.30 itibariyle İl Sağlık Müdürlüğü kontrolünde; Aile Hekimliği Birimlerinde 103, Toplum Sağlığı Merkezlerinde 3, Entegre İlçe Hastanesinde 3, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 20, İzzet Baysal Devlet Hastanesinde 20 (Köroğlu Ünitesi 10, Merkez Ünite-Kalıcı Konutlar 10), Gerede Devlet Hastanesinde 10, Mudurnu İlçe Devlet Hastanesinde 5, İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 15 olmak üzere toplam 179 COVID-19 Aşı Odasında saat 24:00’e kadar aşı hizmetleri verilmeye devam edecek.

Vali Ahmet Ümit, aşı ile ilgili randevu alacak vatandaşlara da sürecin nasıl işleyeceğini aktararak;

“Vatandaşlarımız; MHRS web, MHRS mobil, ALO 182 veya e-Nabız üzerinden veya doğrudan, kendisine en yakın sağlık kurumundan randevu alarak aşılarını olabileceklerdir.

 SMS İLE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Aşı sıralaması vatandaşlarımız tarafından ASI boşluk TC Kimlik No boşluk TC Kimlik Seri No’nun son 4 hanesi 2023’e SMS gönderilerek veya e-nabız sisteminden öğrenilebilecektir. “Covid-19 Aşı Danışma Merkezi”nin 0374 275 30 43 numaralı telefonunu aranarak aşı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilecektir.

“TEDBİRLERE UYMAYA DEVAM”

Pandemiyle mücadelede aşılama çalışmalarının başlamasıyla birlikte yeni bir döneme girilmişse de Koronavirüs Salgını halen devam etmektedir. Bu sebeple maske, mesafe, hijyen, izolasyon ve kalabalık ortamlarda bulunmama kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte uymaya devam etmeliyiz. Tedbirlerin bir tercih değil bir zorunluluk olduğunu hepimiz biliyoruz” diye konuştu.

“AŞILAMA HAYIRLI OLSUN”

Ülkemizde başlayan aşılamanın hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Ahmet Ümit; “Covid-19 aşılama işlemlerinin vatandaşlarımıza, İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diler, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız ve İçişleri Bakanımız başta olmak üzere bu güne kadar virüsle mücadelede ve aşının temininde emeği geçen herkese, ayrıca bu süreçte gerek pandemiyle mücadelede gerekse aşılama hizmetlerinde en ön safta virüsle karşı karşıya, canları pahasına mesai kavramı gözetmeden çalışan tüm sağlık personelimize üstün gayret, fedakârlık ve yüksek performanslarından dolayı şahsım ve Bolulu Hemşehrilerim adına gönülden teşekkür ederim” dedi.

Kep Adresi [email protected]