reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLULU RESSAM FRANSA’DA SANAT ETKİNLİĞİNE KATILACAK

BOLULU RESSAM FRANSA’DA SANAT ETKİNLİĞİNE KATILACAK
06 Şubat 2020 - 15:01

Bolulu dünyaca ünlü ressam Sevcan Birgören Fransa’da Art Capital sanat etkinliğine katılacak. 

Ressam Sevcan Birgören; Grand Palais Paris’teki ‘Art Capıtal’ sanat etkinliğine katılacak. 12-16 Şubat tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak serginin açılışını Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron gerçekleştirecek.

Kültür Bakanı Fanck Reister, Grand Palais müze müdürü, T.C Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve Eşi Sefire Musa, Kültür Ataşesi Özgür Semiz, İdari Ataşe Emel Çakan, çok sayıda bürokrat, üst düzey yönetici ve sanat camiasının katılacağı özel bir davet düzenlenecek.

38 ülkeden, Uluslararası 550 sanatçının arasında yer alan Türkiye’nin gururu Sevcan Birgören herkesi Paris’teki sergiye davet ederken; bu durumun kendisi ve Türkiye adına gurur vesikası olduğunu söyledi.

1964 Plovdiv/Bulgaristan doğumlu Sevcan Birgören; Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Bölümü’nde resim ve seramik eğitimi gördü. Soyuttan gerçeküstüne uzanan bir anlatımla üç boyutlu özgün yapıtlar, resim, kağıt işler serileri ve seramik çalışmalarının yanı sıra kültür-sanat köşe yazıları yayımlandı.

Kültür Bakanlığı Devlet Müze Koleksiyon ve özel galerilerde eserleri sergilenen sanatçı, birçok Ulusal ve Uluslararası sergide, workshop ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2017 Floransa Bienali’nde komite davetlisi olarak hazır bulundu.

Bolu’da sanatseverlerle buluşacak

Birgören, Nisan ayında Bolu’da açacağı serginin hazırlıklarını da yaparken, hemşerileri ile buluşacağı bu günü iple çektiğini belirtti.

Kep Adresi [email protected]