reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLUSPOR’DA SAVAŞ ABAK DÖNEMİ

BOLUSPOR’DA SAVAŞ ABAK DÖNEMİ
28 Mayıs 2022 - 18:23

Boluspor’un olağan kongresi yoğun katılımla yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde kırmızı beyazlıların yeni başkanı Savaş Abak oldu.

Haber: Burhan Yeşiltaş

Kulübün Karaçayır Mahallesi’ndeki halı saha tesislerinde düzenlenen kongrede, tek listeyle seçime gidildi.

Eski kulübün yönetimin mali idari tablosunun ibra edilmediği kongrede yapılan açık oylamada, Savaş Abak başkanlığındaki yönetim kurulu göreve getirildi.

Ayrıca kongrede Boluspor’un şirketleşmesi için yeni yönetime de yetki verildi.

Kongreye, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, eski belediye başkanlarından Necdet Gören, kulübün eski başkanlarından Necip Çarıkcı, Yener Bandakçıoğlu, Abdullah Abat, Emin Semercioğlu siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, delegeler, taraftarlar ve basın mensupları katıldı.

Divan Başkanlığı’na Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın seçilmesi ile başlayan kongrede Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Eski kulübün yönetimin mali idari tablosunun ibra edilmediği kongrede yapılan açık oylamada, Savaş Abak başkanlığındaki yönetim kurulu göreve getirildi.

Ayrıca kongrede Boluspor’un şirketleşmesi için yeni yönetime de yetki verildi.

Tek liste olduğundan yönetim kurulu ve denetim kurulu listesi açık oylama ile kabul edildi. Savaş Abak ve yönetim listesi oy birliği ile kabul edildi.

“Kulübün şuanda temiz 50 milyon Türk Lirası borcu var”

Kırmızı beyazlıların yeni başkanı Savaş Abak kongrenin ardından yaptığı açıklamada birlik ve beraberlik mesajları vererek şunları söyledi: “Zor bir kongre geçti. Mali tablo çok iyi değil. Gerekeni söyledik. Şu saatten sonra eski başkanlar, eski yöneticiler, Boluspor taraftarı sizler topyekun bir arada olup, birlik ve beraberlik içinde Boluspor’u yönetmemiz gerekiyor. Kulübün şuanda temiz 50 milyon Türk Lirası borcu var. Orada bazı davalarda var. yüksekte bir temlik var. İnşallah birlik ve beraberlik içinde kulübü yönetmeye gayret göstereceğiz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var. 6 sene önce bıraktığım kulübe gideceğim az sonra.

YENİ YÖNETİM 34 KİŞİ

Savaş Abak başkanlığındaki Boluspor’un yeni yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı: Abdullah Alemdar, Abdullah Onur, Ahmet Doğan, Ahmet Topaloğlu, Ahmet Ufuk Güler, Ali Gürsoy, Ali Osman Çelik, Ali Sarıyıldız, Cevat Çatladı, Cihat Coşkunyürek, Çetin Uç, Erdal Bayrak, Ergün Söbütay, Erkan Bektaş, Erol Afacan, Faruk Gören, Fuat Tut, Hakan Özsoy, Halil İbrahim Yavaş, Hamza Kahraman, Hulusi Apaydın, Kaan Semercioğlu, Kamuran Avcı, Mahmut Çimender, Mevlüt Sefa Özçelik, Muhterem Hevesker, Murat Ceylan, Mustafa Eren Gökdemir, Naci Tolga Türkar, Ramazan Kahraman, Samet Karakış, Şahin Ertem, Tuncay Yılmaz.

Kep Adresi [email protected]