reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLUSPOR’DA TE VREDE ŞOKU

BOLUSPOR’DA TE VREDE ŞOKU
22 Ağustos 2017 - 12:56

Boluspor, TFF 1’inci ligin kapanış maçında Ümraniyespor’a 1–0 mağlup olarak haftayı puansız kapattı. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa, kırmızı beyazlıların Hollandalı golcü oyuncusu Te Vrede’nin takımdan kendi isteğiyle ayrıldığını söyledi.

Haber: Burhan Yeşiltaş

Lige iyi başlayamayan Boluspor’da, Te Vrede şoku yaşanıyor. Kırmızı beyazlılara, geçtiğimiz sezon gelen ancak istediği performansı yakalayamayan Te Vrede takımdan ayrıldı. Bolusporlu yöneticiler ile görüşen Hollandalı oyuncu, kırmızı beyazlılarla karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa, Ümraniyespor maçının ardından Te Vrede’nin resmi olarak takımdan ayrıldığını ifade ederek; “Kalbiyle, gönlüyle, kafasıyla burada olmayan bir oyuncuyu da burada tutmanın bir anlamı yok. Yönetimle konuşup ayrıldığını öğrendik. Tamamen ayrıldığını çünkü gideceğini biliyorduk ama resmi olarak olduğunu da öğrendik. Te Vrede bizim için tamamen geride kaldı. Bundan sonraki süreçte kimi alabiliriz, ne yapabiliriz onların hesabını yapıp, o doğrultuda önümüze bakmamız lazım” dedi.

Çapa sözlerine şöyle devam etti: “Açıkçası üzücü. Bu süreçte olması üzücü. Çünkü, sezon başında aynı istekte bulunmuş olsaydı, biz ona göre önlemimiz alabilirdik. Ama karşılaşmaya 2 gün kala böyle bir istekle gelmesi hem bizi şaşırttı hem de yönetimimizi şaşırttı. Kalbiyle, gönlüyle, kafasıyla burada olmayan bir oyuncuyu da burada tutmanın bir anlamı yok. Yönetimle konuşup ayrıldığını öğrendik. Tamamen ayrıldığını çünkü gideceğini biliyorduk ama resmi olarak olduğunu da öğrendik. Şu anda geçen seneye yakın bir kadroya yakın bir kadro ile devam ediyoruz. Önde alternatiflerimize baktığımız zaman hazır olan oyuncu veya santrafor direk oynatabileceğimiz oyuncumuz onun gitmesiyle birlikte eksiğini çok iyi bir şekilde hissettik. Poepon, rahatsız olup devam etmesi, normal olan bir şey değil. Ama diğer taraftan baktığımızda Poepon’in yerine oynatabileceğimiz bir oyuncumuz yoktu. Her attığımız uzun topu maalesef rakibin stoperleri her seferinde aldı. Te Vrede bizim için tamamen geride kaldı. Bundan sonraki süreçte kimi alabiliriz, ne yapabiliriz onların hesabını yapıp, o doğrultuda önümüze bakmamız lazım.”

Kep Adresi [email protected]