reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“Bu davanın takipçisi olmak boynumun borcu”

“Bu davanın takipçisi olmak boynumun borcu”
05 Haziran 2017 - 13:24

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de aralarında bulunduğu 221 sanığın hâkim karşısına çıktığı Sincan’daki FETÖ davasının duruşmalarını AK Parti Grubu adına takip etmeye başladı.

Ercoşkun, 15 Temmuz şehitlerinin aileleriyle katıldığı duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, “O gece bombalarla sarsılan Gazi Meclis’te bulunan bir milletvekili olarak, Bolu’muzun yiğit ve mert insanlarımızın temsilcisi olarak, 15 Temmuz ihanetini sergileyenlerin davasını takip etmek boynumun borcu. Bu davanın sonuna dek takipçisi olacağım. 15 Temmuz’daki büyük ihaneti unutmayacağız, unutturmayacağız!” dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Sincan’da görülen ve Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de aralarında bulunduğu 221 sanığın hâkim karşısına çıktığı FETÖ davasının Haziran ayı duruşmalarını takip etmeye başladı.

Şehitlerin aileleriyle duruşmalara katılan Ercoşkun, gün boyu süren yargılamaların ardından açıklamalarda bulundu. Ercoşkun, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü çıkışında yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

“15 Temmuz bu milletin medeniyet tarihinde gördüğü en büyük ihanete sahne oldu. Milletimizin asil duruşu, Cumhurbaşkanıyla, Başbakanıyla, milletimizin tümünün vatana, bayrağa sahip çıkmasıyla bu ihaneti şükürler olsun ki bertaraf ettik.

“15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız “

Bugün Sincan’da yapılan duruşmada bir kez daha gördük ki, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bunlar ne kadar çarpıtmaya çalışırlarsa çalışsınlar, ne kadar yalan yanlış bilgilerle kendilerini aklamaya çalışırlarsa çalışsınlar o gece Gazi Meclis’te yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunan bir milletvekili olarak, o bombaların altında olan bir milletvekili olarak, Bolu’muzun yiğit ve mert insanlarımızın temsilcisi olarak, 15 Temmuz ihanetini sergileyenlerin davasını takip etmek bizim boynumuzun borcu. Üzerimizdeki sorumluluğu sonuna dek yerine getireceğiz ve bu davanın sonuna dek takipçisi olacağız. Allah’ın izniyle hak ettikleri cezaları alıncaya kadar da bu süreci takip etmeye devam edeceğiz.”

Milletvekili Ercoşkun, açıklamaları sonrası yaptığı bilgilendirmede, yer aldığı AK Parti Grubu adına takip ettiği FETÖ davasının 5, 9, 12 ve 16 Haziran tarihlerindeki duruşmalarına da katılacağını, böylelikle hem milli irade şehidi yakınlarının destekçisi olacağını, hem de bu tarihi anlara tanıklık edeceğini söyledi.

Kep Adresi [email protected]