reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“BU PROJEDE SADECE STADYUMUN TAŞINMASI KALDI”

“BU PROJEDE SADECE STADYUMUN TAŞINMASI KALDI”
04 Temmuz 2017 - 16:54

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz büyük suya yapılacak olan proje hakkında bilgiler verdi. Projenin sadece büyük su alanında olmadığını belirten Yılmaz, “ bu proje üç farklı bölümden oluşuyor” dedi.

Büyük su üzerine yapılması planlanan ve çalışmalarına başlanan büyük su projesi hakkında bilgiler veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, projenin devam ettiğini ifade etti. Büyük su projesinin tanıtımında  “ çocukluğumuzda bizler yüzerdik buralarda, tekrar yüzülecek hale getireceğiz”  ifadelerini kullanan Yılmaz “Yani büyük su projesi tek başına proje değil. Ana projenin bir bölümü. Tabi büyük su projesi kendi içersin de birkaç bölüme ayrılıyor.” Dedi.

Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti: “Büyük su projesi birkaç bölümden oluşuyor. Önce büyük su projesi tek başına bir proje değil. Algılarken tek tek projelere bakmayın asıl olimpik alan projesidir. Yani olimpiyatlarda yapılan çalışmaların tamamını bir bölgede planlanmışın ürünüdür. Bu çalışma içersin de tüm branşları barındıran bir proje, yaptığım araştırmalarda bu kadar kapsamlısını bulamadım. Katar’da buna benzer bir proje var ama onlar devlet çapında yapılmış, biz belediye olarak yapacağız. Bu projede sadece stadyumun taşınması kaldı. Onun dışında bir çok proje gerçekleşti. Sadece stadyum kaldı. Büyük su projesi ise bu olimpik spor alanının su sporlarına ayrılan bir bölümünü ilgilendiriyor sadece. Yani büyük su projesi tek başına proje değil. Ana projenin bir bölümü. Tabi büyük su projesi kendi içersin de birkaç bölüme ayrılıyor. Bir büyük suyun akacağı alan. İhalesi yapıldı şu inşaatı yapılıyor. Önüne bir baraj seti 2 buçuk metrelik bir şişme settesi yapıldı oda bitti. Şu ana setteyi indirdik sebebi de inşaata zarar vermemek için. İnşaat tüm hızıyla devam ediyor ve bu yıl sonunda bitecek. Bu projenin bir bölümü. ikinci bölümü ise kano yarışlarının yapılabileceği pist, onunla ilgili 100 metre genişliğinde 1 Km boyunda bir pist gerekiyor. Onunla ilgili orman fidanlığının bir bölümünün istimlak edilmesi lazım. Bizde tamamını talep ettik. Ondan sonrada vatandaşlardan da 80 dönüm civarında yer almamız gerekiyor. Onunda bir kısmını aldık. Eğer vatandaşlardan ve ormandan da yeri alabilirsek kano yarışlarının yapılacağı pisti de hemen yapacağız. Ondan sonra bir termal otel projesi var orada. Bu proje kapsamı içersinde. Termal otelle ilgili sıcak suyu çekme işlemini park bahçelere kadar getirdik. Ondan sonra da halkın dilinde plaj dediği sosyal tesislerin olduğu alan var. Alanla ilgilide özel sektörü gel yap işlet devret modeli ile yapmaya davet ediyoruz.  Oteli de bu tesisleri de özel sektör yapsın istiyoruz.  Devlet su işleri zaten büyük su alanını yapıyor. Biz öbür taraftaki kamulaştırma ve kano alanını yapalım istiyoruz. Yarın ne olur bakacağız. Belki tamamını biz yaparız ya da özel sektöre devrederiz. Önemli olan bu iş başladı ve devam ediyor” diye konuştu.

Kep Adresi [email protected]