reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BURS ALACAK ÖĞRENCİLER BELLİ OLDU

BURS ALACAK ÖĞRENCİLER BELLİ OLDU
03 Ekim 2021 - 11:21

İzzet Baysal Vakfı’ndan 2021-2022 eğitim-öğretim yılında burs almaya hak kazanan öğrenciler belli oldu.

Haber: Aslı Akış

İzzet Baysal Vakfı’ndan yapılan açıklama ile 2021-2022 eğitim-öğretim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin belli olduğu bildirildi.

Açıklamada; “Vakfımızdan 2021-202 eğitim-öğretim yılında burs kazanan öğrenciler belli oldu. Aşağıdaki listede isimleri bulunan öğrencilerin https://izzetbaysalvakfi.org.tr/ internet sitesinde burslar/başvuru formunun SMS ile gönderilen  şifreyi girerek doldurup, çıktısını alınıp imzaladıktan sonra aşağıdaki evraklar ile birlikte Vakfımızın Üniversite irtibat Bürosuna elden, teslim etmeleri gerekmektedir. Eksik evrak getirenler işleme alınmayacaktır. Kredi ve Yurtlar Kurumundan, Milli Eğitim Bakanlığından ve Yök destek bursu ve diğer vakıflardan karşılıksız (geri ödemesiz) burs ve maaş alanlar müracaat etseler bile vakfımızdan burs alamazlar” ifadelerine yer verildi.

ÖĞRENCİLERDEN İSTENENLER

Taahhütnamenin doldurulup imzalanması, https://izzetbaysalvakfi.org.tr/burslar/taahhutname, Öğrenci belgesi (Öğrenci İşlerinden, Fakülte ve Yüksekokul sekreterliklerinden veya e devlet üzerinden temin edilir.) 4 adet vesikalık fotoğraf, Ailenin bir aylık gelirini gösteren belge, (Çalıştığı kurumdan alınacak, emekli olanlar ise maaş aldığı bankadan alabilirler. ), Nüfus cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi, 2021 YKS sonuç belgesi çıktısı, 5 adet mektup zarfı posta pulları ile birlikte Vakıfbank şubesinde öğrencinin kendi adına açtırdığı hesap numarası ve hesap numarasının vakfa bildirilmesi. Hesap mutlaka Vakıfbank şubesinde açılmalıdır.

Evraklar en geç 05 Kasım 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar Vakfımız Üniversite İrtibat Bürosuna (Rektörlük İdari Birimler binasında bulunan İzzet Baysal Vakfının 125 nolu ofisine) yarım kapak dosya içinde elden teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde burs hakkınızı kaybedersiniz. Evraklarını İrtibat Bürosuna zamanında ve eksiksiz gönderenler Ekim-Kasım-Aralık aylarına ait bursları Aralık ayının son haftasında, Ocak-Şubat-Mart aylarına ait bursları Mart ayının ikinci haftasında, Nisan Mayıs-Haziran aylarına ait bursları Haziran ayının ikinci haftasında, hesaplarına yatırılacaktır.

Yukarıdaki işlemleri yerine getirmeyenler burs hakkını kaybederler. Daha fazla bilgi için 0 374 253 45 70 nolu telefonu arayabilirler. Bursunuzun devam edebilmesi için öğrenciye yakışmayan hareket ve davranışlarda bulunmamanız, yılsonu not ortalamanız 2.00 ve ikinin üstünde olması ve ikinci yarıyılın başlamasından itibaren (bahar dönemi) 15 gün, Her sene Akademik yılın başlamasından itibaren (güz dönemi) 15 gün içinde öğrenci belgenizi Vakfımıza teslim etmeniz, Başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmamanız, Kredi Ve Yurtlar Kurumundan, Milli Eğitim Bakanlığından ve Yök Destek Bursu ve diğer vakıflardan karşılıksız (geri ödemesiz) burs ve maaş alanlar, başka vakıf ve kurumlardan burs ve maaş alamazlar burs ve maaş alanların bursları kesilir” denildi.

Kep Adresi [email protected]