reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BYLOCK KULLANICISI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI 

BYLOCK KULLANICISI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI 
14 Temmuz 2017 - 13:32

ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

FETÖ/PDY kapsamında tutuklu yargılanan Bolu eski Valisi İbrahim Özçimen, AKP’li Şaban Dişli’nin referansı ile Vali yapıldığını açıkladı. Ulusal Basına yansıyan haberlere göre İbrahim Özçimen’in ByLock kullanıcı olduğu ortaya çıktı.

Bolu Eski Valisi İbrahim Özçimen’le ilgili haberler ulusal basında da sık sık yer alamaya devam ediyor. Yargılamalarında ifade veren Özçimen Bolu’yla ilgili bilgilerde verdi. Bolu’da göre yaptığı dönemde Abant’ta bu cemaat ile ilgili toplantı organize etmediğini belirten Özçimen, Bakan da toplantıya geleceği için, bunu bana bildiriyorlar. Bakan gelince, ben de iştirak ediyorum. Bir programın açılışına Egemen Bağış ile birlikte katılmıştık. Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil ile görüşmem olmamıştır. Sadece bayramlarda Özdil, annemi aradığında telefonda görüştüm. En son bu sene Ramazan Bayramı’nda annemi aradı. Kendisi ile telefonda bayramlaştım. Kendisinin şu an yurt dışında Tayland’da olduğunu biliyorum.” İfadelerine yer verdi.

SÖZCÜ’NÜN HABERİNE GÖRE

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre, Özçimen ayrıca  hakkında açılan davanın iddianamesinde, ByLock kullanan Özçimen’in, FETÖ’nün Bolu yapılanmasına ilişkin bilgileri Bolu imamı Ahmet Polat Önen ile birlikte inceleyip, flaş bellek içinde, İstanbul’da görevli FETÖ’cü bir başsavcıya gönderdiği de belirtildi. İddianamede, Özçimen hakkında terör örgütüne üye olmak suçundan 15 yıla kadar hapis istendi. Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kurtuluş Deprem tarafından hazırlanan iddianamede eski valinin, Bank Asya’da hesabı bulunan FETÖ yöneticileri ile Muş Valiliği döneminde de örgütün Lale Eğitim Kurumları isimli bir firmaya bedelsiz taşınmaz tahsis ettiği, daha sonra bu taşınmazın usulsüz biçimde bu firmaya devredildiği anlatıldı.

Kep Adresi [email protected]