reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Çalıştığı kafeyi 10 gün arayla iki kez soydu

Çalıştığı kafeyi 10 gün arayla iki kez soydu
26 Mayıs 2017 - 16:52

Bolu’da bir kafede yeni işe başlayan G.A çalıştığı kafeyi 10 gün arayla iki kez soydu. Kamera kayıtlarını izleyen kafe sahibi Kadir Gülbay güvenlik kamerasında çalışanını görünce şok yaşadı.

Haber: Onur KAYNARCALI

İşyeri sahibi, şüphelerini doğrultusunda kafeye kurduğu güvenlik kameraları ile hırsızı tespit etti. Güvenlik kamerasına takılan hırsızlık görüntüleri ile kafenin aynı kişi tarafından 10 gün içinde iki kez soyulduğu ortaya çıktı. Kafe sahibi Kadir Gülbay hırsızlık yapan G.A’dan şikayetçi olmadıklarını söyledi.

“Çaldıklarını geri getirdi”

Kafe sahibi Kadir Gülbay, G. A.’nın kafedeki ilk hırsızlık olayının ardından işine son verdiklerini belirterek şunları söyledi; “İşe yeni aldığımız bir arkadaştı. Nasıl birisi olduğunu bilmiyorduk ama referanslarını araştırdığımızda gayet iyi dediler hakkında. 3 gün boyunca her gün personelimize ait paraları aldığını öğrendik. Sonra biz bunu kamera ile tespit ettik ve o gün işten ayırdık. Bir daha yapmayacağına söz verdiği için biz de polise şikâyette bulunmadık. Aradan 4 – 5 gün geçtikten sonra kafenin bahçesinden içeriye giriyor, güvenlik kameralarını kapatmaya yelteniyor. Bu sefer ciddi miktarda malzeme çalıyor ve yaklaşık yarım saat sonra kafeyi terk ediyor. İşyerini açtığımız zaman fark ediyoruz ve polisi arıyoruz. Olay yer inceleme ekipleri geliyor ama maskeli olduğu için bir şey yapılamıyor. Biz kamera görüntülerinden aynı kişi olduğunu anlıyoruz ve kendisi ile iletişime geçiyoruz. Zaten oda yaptığını itiraf etti. Yaklaşık 4-5 bin TL civarında bir zararımız vardı ama bunların hepsini geri getirdiği için şikâyetçi olmadık.”

Kep Adresi [email protected]