reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

CHP KARARINI VERDİ! ÖZCAN 25 TEMMUZ’DA ÇAĞIRILIYOR

CHP KARARINI VERDİ! ÖZCAN 25 TEMMUZ’DA ÇAĞIRILIYOR
16 Haziran 2022 - 13:23

Cumhuriyet Halk Partisi, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında karar verdi. Kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Özcan, 25 Temmuz Pazartesi günü savunma yapacak.

Haber: Ebru Buket Dönmez

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Torun, “Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, bir süredir ortaya konulan tutum ve davranışlar Genel Merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda Genel Merkezimiz tarafından pek çok kez sözlü olarak uyarılmıştır. Ayrıca, bir kadın hemşerisi ile ilgili anısını anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve “uyarı” ile cezalandırılmıştır. Tanju Özcan’ın ‘uyarı’ cezasının ardından, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Toplantısında bir kadın belediye meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi yorum ve sözleri Merkez Yönetim Kurulumuzun 13 Haziran’daki toplantısında, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, ‘kesin ihraç’ istemiyle ‘tedbirli’ olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.” Şeklinde konuştu.

SÜREÇ TAMAMLANANA KADAR HİÇBİR FAALİYETE KATILAMAYACAK

“Parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları” nedeniyle “kesin ihraç” istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Özcan, hakkındaki disiplin süreci tamamlanana kadar partinin hiçbir faaliyetine katılamayacak. Tanju Özcan, disipline sevk tebligatı yapıldıktan sonra üç gün içerisinde talebin “tedbirli” olmasına itiraz edebilecek. Ardından 25 Temmuz Pazartesi günü yapılacak Yüksek Disiplin Kurulu toplantısında Özcan’dan savunma alınacak. Tanju Özcan dilerse yazılı dilerse de bizzat genel merkeze giderek sözlü savunma yapacak. Savunmanın yapılmasından sonra karar için bir gün belirlenecek.

DAHA ÖNCE DE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Tanju Özcan daha önce de katıldığı bir programda söylediklerinden dolayı disipline sevk edilmiş ve uyarı cezası almıştı. Bu nedenle tüzük gereği YDK hangi cezaya karar verirse versin ikinci kez disipline gönderildiği için bir üst ceza verilmesi gerektiği belirtildi.

Kep Adresi [email protected]