reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu
reklam

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARIYLA KORONAVİRÜS TOPLANTISI

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARIYLA KORONAVİRÜS TOPLANTISI
Bu haber 25 Mart 2020 - 10:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin il belediye başkanları ile Koronavirüs salgını kapsamında toplantı yaptı. Videolu konferansa katılan belediye başkanlarından biri de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferans yöntemiyle Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Edirne, Kırşehir ve Sinop Belediye Başkanları ile koronavirüs ile mücadele kapsamında toplantı yaptı.

Video konferans yöntemi ile yapılan toplantıda Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına 65 yaş ve üstü vatandaşlara hassasiyet gösterilmesine ilişkin talimat verdi. 65 yaş ve üstü olanların listelerinin belediye başkanlarına gönderildiğini ve vatandaşlarla doğrudan temas kurma imkânının sağlandığını belirtti. Bu süreçte ihtiyaç sahiplerine katkı yapılmasının büyük önem taşıdığını kaydeden Kılıçdaroğlu, büyükşehir belediye başkanlarının da böyle bir çalışması olduğunu dile getirirken, tüm CHP’li belediyelerin bu konuda hassas olmasını vurguladı.

Konuşmasına son verirken tüm başkanlara teşekkür eden Kılıçdaroğlu, COVİD-19 ile mücadele kapsamında yaptığı toplantıda, bütün belediye başkanlarının sorumluluklarının bilincinde olduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu, “Pek çok karar açıklanmadan kararları kendiniz aldınız, uygulamaya koydunuz. Salgınla mücadele konusunda bütün duyarlılıklarınızı, hem kamuoyuna hem bulunduğunuz beldede vatandaşlara ilettiniz. Bu bizim açımızdan son derece duyarlı bir davranış.”

KILIÇDAROĞLU: “İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İLE GÖRÜŞTÜK”

“Zaman zaman merkezi yönetim ile yerel yönetim arasında sorunlar meydana geldiği belirtiliyor. Bugün arkadaşlarım Seyit Bey ve Bülent Bey, İçişleri Bakanlığı ile görüştü. Bir genelge çıkardıklarını ve koordinasyonun ve işbirliğinin önemini de bu genelgede vurguladıklarını söylediler. Temel hedeflerimizden biri şudur; ne kadar güzel hizmet yapmaya çalışırsak çalışalım bu bir kaynak sorunudur. Bu konuda da gerek kamuoyuna yaptığımı açıklamalar gerekse özel temaslar sonucu, belediyelere gelen kaynakların kesintiye uğramaması çok önemliydi. Sonuçta bu mücadele süreci içerisinde insanların hayatını kurtarmak, insanların daha sağlıklı bir süreç içerisinde yaşamalarını sağlamak gibi bir görev üstlendiniz. İnsanların evlerinde daha rahat yaşamlarını sürdürmeleri önemliydi. Belediye Başkanları olarak sizler elinizden geleni yaptınız. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.”

Kılıçdaroğlu’nun ardından belediye başkanları da konuşma yaparak kentlerindeki sorunları dile getirdi. Vatandaşların evlerinden çıkmamaları nedeniyle de belediyenin gelirlerinde ciddi düşüşler meydana geldiğini ve iller bankasından gereken desteği alamadıklarını belirttiler.

“BELEDİYEMİZİN GELİRLERİNDE ÇOK CİDDİ DÜŞÜŞLER OLDU”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da, Kılıçdaroğlu’na baş sağlığı dileyerek başladı. Özcan konuşmasının devamında; Biz, belediyeler olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Ancak Sayın Genel Başkanım, takdir ederseniz, evde teşhis uygulamaları yüzünden belediyemizin gelirlerinde çok ciddi düşüşler oldu. Onunla ilgili sizin açıklamalarınızı izledik. Özellikle iller bankası paylarında birkaç aylık süre ile kesinti yapılmaması, belediyelerin bu tür hizmetleri sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi anlamında büyük önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER