reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

CİMNASTİKTE MİLLİ GURUR BAŞKAN ÇELEN’DEN TEBRİK

CİMNASTİKTE MİLLİ GURUR BAŞKAN ÇELEN’DEN TEBRİK
18 Haziran 2022 - 11:51

Türkiye’nin en başarılı aerobik cimnastikcisi Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye’ye bir önemli başarı daha kazandırdı.

Portekiz’in Guimaraes kentindeki Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda podyuma çıkan Ayşe Begüm Onbaşı, finalde elde ettiği 20,350 puanla dünya ikincisi oldu. Büyük bir gurur yaşadığını ifade eden Onbaşı, “Ülkeme bir büyük başarı daha kazandırdığım için çok mutluyum. Çok çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Madalyam Türk halkına armağan olsun” dedi.

Ayşe Begüm Onbaşı, üst üste ikinci dünya şampiyonasından madalya ile döndü. Portekiz’in Guimaraes kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden başarılı sporcu, dünya ikincisi olmayı başardı. Elemelerde zorlanmadan finale yükselen Ayşe Begüm Onbaşı, finalde ise topladığı 20,350 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu.

“ÜST ÜSTE İKİ DÜNYA ŞAMPİYONASINDA DA MADALYA KAZANMIŞ OLDUM”

Türkiye’ye bir büyük başarı daha kazandırdığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Onbaşı, “Dünyanın en iyi cimnastikçileri arasında mücadele etmek ve dünya ikinciliği elde etmek bizim için çok önemliydi. Ülkeme bu gururu yaşattığım için çok mutluyum. Üst üste iki dünya şampiyonasında da madalya kazanmış oldum. Çok çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Bu büyük başarıyı başta antrenörüm ve ekibim olmak üzere bana her zaman destek olanlara ve tabii ki ülkeme armağan ediyorum” dedi.

“ÜLKEMİZE GURUR VE SEVİNÇ YAŞATTI”

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’de milli aerobik cimnastikcisi Ayşe Begüm Onbaşı’yı tebrik ederek şu sözlere verdi: “Portekiz’de yapılan Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’da dünya ikincisi olarak üst üste ikinci dünya şampiyonasından madalyayla dönen ve ülkemize bir kere daha müthiş bir sevinç ve gurur yaşatan Ayşe Begüm’ü, antrenörünü, teknik ekibimizi ve emeği geçen herkesi kutluyorum.”

Kep Adresi [email protected]