reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ESKİ VE YENİ VEKİLLERE SESLENDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ESKİ VE YENİ VEKİLLERE SESLENDİ
22 Mart 2022 - 10:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı”nda eski ve yeni vekillere seslenerek;  “Bu parti sizin evinizdir, insan kendi evine sahip çıkmak için davet beklemez.” dedi.

“Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı”na, AK Parti Bolu Kurucu il başkanı ve önceki dönem Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AK Parti Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Nurettin Doğanay’da katıldı.

Programda, AK Parti çatısı altında görev almış isimlere, kadro değişimlerinin birer bayrak yarışı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  AK Parti’nin herkesin evi olduğunu vurguladı.

“AK PARTİ’NİN MİLLETİN PARTİSİ”

Ak Parti’nin milletin partisi olduğu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sık sık tekrarladığımız bir tespitimiz var. Diyoruz ki; AK Parti milletin partisidir, AK Parti’yi kuran da iktidara getiren de girdiği 15 seçimin tamamında sandıktan birinci çıkaran da verdiği her mücadelede dimdik yanında durarak başarıya ulaşmasını sağlayan da milletimizdir. Bunun için de siyasetimizin eser ve hizmet siyaseti olduğunu söylüyoruz.” diye konuştu.

“KADRO DEĞİŞİMLERİ BAYRAK YARIŞIDIR”

AK Parti kadrolarının tüm kademeleriyle millete hizmetkar olmak için göreve talip olmuş insanlardan oluştuğunu söyleyen Erdoğan, böyle olduğu için de AK Parti’nin kadro değişimlerini bayrak yarışı olarak gördüklerini söylediklerini aktardı.

Tüm parti organlarında, şehirlerine ve Türkiye’ye hizmet eden herkesin bu bayrak yarışında yer aldığına dikkati çeken Erdoğan, kendilerinin de bu davanın manevi bayrağını önceki büyüklerinden devraldıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti ailesi içinde yer alan her bir kardeşimin Türkiye’nin son 20 yılında elde edilen her bir kazanımda, her bir başarıda, her bir zaferde payı vardır, katkısı vardır, rolü vardır, hakkı vardır. Partimizi medeniyetimizin, tarihimizin ve ülkemizin tüm birikimini ortaya koyan bir büyük resim olarak değerlendiriyorum. Bu resmin içinden hangi rengi, hangi motifi, hangi çizgiyi, hangi kısmı dışarıda bırakırsanız bırakın orada bir büyük eksiklik ortaya çıkar. Sözüm sizlerle birlikte ağustos ayında 21’inci yılını geride bırakacağımız AK Parti’mizin çatısı altında sorumluluk üstlenmiş tüm kardeşlerimedir.” diye konuştu.

“ÜLKEYE HİZMET ETMEK SADECE UNVANLA, SADECE MAKAM MEVKİ İLE OLMAZ”

“Türkiye’nin en büyük siyasi teşekkülü, dünyanın da belki en büyük sivil toplum hareketi olan bu parti sizlerin evidir.” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsan kendi evine gitmek, kendi evine sahip çıkmak, kendi evini geliştirmek, büyütmek, güçlendirmek için herhalde davet beklemez. Sadece partimizin değil, ülkemizin de en kıymetli birikimi, en önemli tecrübesi, en paha biçilmez zenginliği işte bugün buradadır. Üstelik bu değerli birikim, ülkenin ve milletin çok büyük fedakarlıklarla, çok büyük bedellerle sağladığı imkanlar, tahsis ettiği kaynaklar, ayırdığı vakitle elde edilmiştir. Ne parti olarak ne ülke olarak böylesine bir hazineye sırt çeviremeyiz, böyle bir vebalin altına giremeyiz. Hiçbir haklı, haksız gerekçe sizlerin kendinizi AK Parti’nin ve ülkenin verdiği mücadelelerin dışında tutmanızın sebebi, bahanesi olamaz. Ülkeye hizmet etmek sadece unvanla, sadece makam, mevki ile olmaz. Anadolu’yu kendimize çerisiyle, dervişiyle, ahisiyle, abdalıyla birlikte, hep birlikte vatan yaptık. Milli Mücadeleyi ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır’ anlayışıyla kadını erkeği, her yaştan, her kökenden, her meşrepten insanımızın seferberliğiyle kazandık. Türkiye’yi küresel ve yerli vesayet güçlerinin, darbecilerin, geri kalmışlığın pençesinden AK Parti öncülüğünde verdiğimiz mücadeleyle hep birlikte kurtardık.” ifadelerini kullandı.

“HER BİRİNİZ BULUNDUĞUNUZ İLDE, UNVANLA, ŞÖHRETLE, MADDİ DEĞERLE ÖLÇÜLEMEYECEK DÜZEYDE BİRER MARKASINIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün de Türkiye’nin içinden geçtiği kritik dönemde aynı anlayış, inanç ve azimle çalışmaları, gayret göstermeleri gerektiğine vurgu yaparak, “Her biriniz bulunduğunuz ilde, bulunduğunuz çevrede gücü ve etkisi unvanla, şöhretle, maddi değerle ölçülemeyecek düzeyde birer markasınız. Sizlerden işte bu marka değerinizin hakkını vermenizi istiyorum. Sizlerden ülkenin ve milletin üzerinizdeki hakkının gereğini yerine getirmenizi istiyorum. Sizlerden evlatlarınıza, torunlarınıza göğsünüzü gererek miras bırakacağınız bir Türkiye için sahip olduğunuz gücü, itibarı, çevreyi, imkanı sonuna kadar kullanmanızı istiyorum. Sizlerden aktif çalışma hayatınızı bitirip de köşenize çekildiğinizde huzur içinde büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası konusunda her hal ve şart altında ‘üzerime düşeni yaptım’ diyebileceğiniz bir gayret sergilemenizi özellikle istiyorum. Sizlerden küçük cihadı bitirdiğinde büyük cihada başlamayı emreden medeniyet duruşu, ‘Kim var?’ denildiğinde sağına soluna bakmadan ‘Ben varım’ diyebilecek dava adamı kararlılığı istiyorum. Buradaki her bir arkadaşımda ve temsil ettiği tüm kardeşlerimizde tüm bunları Allah için yapacak bir inanç bir irade, bir adanmışlık, bir mücadele azmi olduğunu biliyorum.” Şeklinde konuştu.

“2023’TE SEÇİM ZAFERİNİ BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Sizler başta olmak üzere AK Parti’nin her bir ferdi, muhalefeti cebinden çıkaracak güce sahiptir. İnşallah 2023’te seçim zaferini beraber kutlayacağız. Bu doğrultuda göstereceğiniz gayretler için şimdiden her birinize şükranlarımı sunuyorum. 2023 hedeflerimize ulaşıp kazanımları korumak için yeniden daha kararlı şekilde mücadele bayrağını yükseltmeliyiz.” Dedi.

Kep Adresi [email protected]