reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

DOĞANAY ERDOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİ

DOĞANAY ERDOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİ
02 Temmuz 2017 - 13:45

Ak Parti 117. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan İl Başkanı Nurettin Doğanay, toplantının basına kapalı kısmında Bolulu Sinan Narin’in 17 gündür Amerika’da haksız şekilde tutuklu bulunduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi. Narin’le ilgili bilgileri alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, danışmanlarına talimat vererek Narin’e hukuki destek verilmesini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika gezisi sırasında PKK/PYD’lilerin çıkarttığı olaylar sonrası, Amerikan polisinin teröristlere müdahale etmemesi üzerine devreye Cumhurbaşkanlığı korumaları ve Büyükelçilik Rezidansı önünde bulunan Türkler girmiş, teröristlere hak ettikleri cevap verilmişti.

BOLULU SİNAN NARİN TUTUKLANDI

Yaşanan arbede sırasında yaralanan PKK’lıların şikayetleri üzerine ‘ciddi yaralama’ ve ‘ağır cezayı gerektiren saldırı’ suçlamalarıyla Eyüp Yıldırım ve Sinan Narin Washington DC polisi tarafından önce göz altına alınmış, ardından da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Yıldırım ve Bolulu hemşerimiz Narin 17 gündür cezaevinde tutuklu bulunuyor.

DOĞANAY, CUMHURBAŞKANINA İLETTİ

Ak Parti 117. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Amerika’da tutuklu bulunan Sinan Narin’in durumunu Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

Basına kapalı bölümde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen İl Başkanı Doğanay, 17 gündür tutuklu bulunan Narin için yardım istedi. Narin’le ilgili bilgileri danışmanlarına not aldıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, acil olarak hukuki destek verilmesini ve Narin’in bir an önce serbest bırakılması için diplomatik girişimlerde bulunulması talimatını verdi.

Erdoğan ayrıca ABD Başkanı Trump ile Almanya’da yapacağı görüşmede de konuyu gündeme getireceğini söyledi.

Kep Adresi [email protected]