reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Doğanay’dan Bolululara teşekkür

Doğanay’dan Bolululara teşekkür
28 Haziran 2017 - 14:50

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Ankara’dan başlayıp İstanbul’da son bulacak olan ‘Adalet Yürüyüşü’nün Bolu etabında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması nedeniyle AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu halkına teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşü tasvip etmediklerini belirten AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin bu yürüyüşü ile ilgili partimizin görüşünü kamuoyuna açıklamıştır. Liderimizin dediği gibi adalet, yollarda yürümek ile aranmaz. İnsanları sokaklara dökerek adalet aranmaz. Terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla kol kola yürüyerek, adalet aranmaz. Şehitlerimizin kanları ellerine bulaşmış olan işbirlikçilerle adalet aranmaz. Hele hele FETÖ’cülerle adalet hiç aranmaz. Ama biz yine de ülkemizin karanlığa çekilmesine isteyenlerin oyununa gelmeden, CHP’lilerin yaptığı bu yürüyüşe demokratik hakları olarak bakıyoruz” dedi.

İslam alemi için en kutsal gecelerden biri olan Kadir Gecesiyle birlikte Bolu’da CHP yürüyüş konvoyunun konaklamaya başladığına dikkat çeken Doğanay, kortejdeki bazı provokatörlerin tüm tahriklerine, sosyal medya üzerinden yapılan felaket çığırtkanlıklarına karşılık Bolu’da AK Parti Teşkilatlarının, MHP Teşkilatlarının ve de Bolu Halkının ciddi bir sınavı başarıyla geçtiğini söyledi.  AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; “İslam Alemi için kutsal bir ayda, kutsal bir gecede başlayan Bolu’dan kortejin geçiş süreci sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Ne yazık ki kutsallarımız üzerinden tahrikler yapılmış, sosyal medyada kışkırtıcı paylaşımlar bir biri ardına yer almıştır. Genel Merkezimizin de bizi verdiği direktif doğrultusun Bolu AK Parti İl Başkanlığı olarak, CHP’lilerin sorunsuz bir şekilde yürümesi için bizler de hem güvenlik güçlerimizle hem de Teşkilatlarımızla sürekli irtibat halinde olduk. Ve yürüyüşün Bolu etabını da çok şükür Bolu’muzun isminin ulusal basında kötü lanse edilecek bir duruma yol açmadan tamamladık. Bolu halkının misafirperverliğini, demokrasiye olan inancını, ülkesi üzerinde oynanan oyun karşısındaki uyanıklığını tüm Türkiye’ye en güzel şekilde göstermiş olduk. Gerek Partimiz mensuplarına, gerek MHP Teşkilatı mensuplarına gerekse de tüm Bolu Halkına bu gösterdikleri bu duyarlılık için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]