reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Engelli genci işkence yapıp öldüren 3 sanığa ağırlaştırılmış ömür boyu

Engelli genci işkence yapıp öldüren 3 sanığa ağırlaştırılmış ömür boyu
05 Mayıs 2017 - 16:35

Bolu’da zihinsel engelli 30 yaşındaki Erhan Gümüş’ü, tecavüz edip işkence yaptıktan sonra boğazını keserek öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan sanıklar 34 yaşındaki G. Ç., 48 yaşındaki Ö. B. ve 32 yaşındaki Ö. Ş., ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Geçen yıl 2 Şubat’ta meydana gelen olayda otobüs firmasının servis şoförü G. Ç., arkadaşları Ö. Ş. ve Ö. B. ile birlikte, kendisine küfür ettiğini iddia ettiği zihinsel engelli Erhan Gümüş’ü aracın bagajına koyup ormanlık alana götürdü. 3 kişi tecavüz edip vücudunun çeşitli yerlerini çakmakla yaktıkları Erhan Gümüş’ü boğazını keserek öldürdü. 17 gün sonra tekrar olay yerine giden 3 şüpheliden Ö. Ş., iddiaya göre Erhan Gümüş’ün cesedine de tecavüz etti. Ardından cesedi gömen 3 kişi, polisin araştırması sonucu gözaltına alınıp tutuklandı.

‘Bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme’, ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’, ‘Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan sanıklar, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı.

PİŞMAN OLMUŞLAR

Sanıklardan Ö. Ş. arkadaşları tarafından kullanıldığını öne sürerek, “Benim olayla ilgili hiç bir suçum yok. Ben sadece onları aracımla gezmek için ormana götürdüm. Öldürme suçlamasıyla hiç bir alakam yok” dedi. Sanıklardan B. ise “Beni define için çağırdılar. Vicdan azabı çekiyorum. Adaletinize sığınıyorum. Çok pişmanım. Suçun işlenmesine doğrudan katkım yok” dedi. G. Ç.da olayı polise gidip anlatan kişi olduğunu söyleyerek, “Ben olayın çözülmesi için yardımcı olan kişiyim. Cezam neyse çekeceğim” dedi.

CEZAYI DUYAN SANIK ANNESİ BAYILDI

Mahkeme sanıklardan Ö. Ş. ve Ö. B.’ye, ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, diğer suçlardan 6’şar yıl, G. Ç.’ye da aynı şekilde öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, diğer suçlardan 8 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Kararı duyan sanıklardan Ö. Ş.’nin annesi, adliyede fenalık geçirdi. Bayılan kadın yakınları tarafından dışarıya çıkarılıp çağrılan ambulansla İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kaldırıldı.

Kep Adresi [email protected]