reklam
reklam

Köroğlu Gazetesi | Bolu

reklam

ENGELLİLER HAFTASI KUTLANIYOR 

ENGELLİLER HAFTASI KUTLANIYOR 
10 Mayıs 2018 - 14:34

10 – 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası etkinlikleri Demokrasi Meydanından Kent Meydanına kadar süren yürüyüşle başladı. Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Bolu’da, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinliklerin başlangıç adresi Demokrasi Meydanı oldu. Meydanda toplanan engelliler, aileleri ve il protokolü, bando ve kortej eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.

Kortej yürüyüşünde “Engelleri birlikte yeneceğiz” yazılı pankart açıldı. Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit, Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, STK’lar ve siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu kalabalık grup, olumsuz havaya aldırış etmeden Kent Meydanı’na kadar yürüdü.

Gerçekleşen yürüyüşün ardından Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve protokol, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’ne geçti ve çocuk merkezinde kalan çocuklar ve STK’ların destekleri ile hazırlanan sergi açılışını gerçekleştirdi.