reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

FATİH METİN’DEN BOLU ÇİFTÇİSİNE DESTEK

FATİH METİN’DEN BOLU ÇİFTÇİSİNE DESTEK
13 Kasım 2020 - 11:20

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı olduktan sonra Bolu’ya yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Fatih Metin, ilimizdeki çiftçilere desteği devam ediyor.

Tarım anlamında Bolu’ya yapılan yatırımlarda büyük artış görülürken, Bakan yardımcısı Fatih Metin, çiftçinin tüm ihtiyaçlarıyla bizzat ilgilenerek onlara destek olmaya devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, Bolulu çiftçilerin yem bitki ihtiyacı için Bolu’ya %75 hibeli 35 ton yem bitki tohumu gönderdi.

Bakanlığın yürüttüğü yem bitkilerinin üretiminin geliştirilmesi kapsamında İlimizde çiftçilere dağıtılmak üzere gönderilen 35 ton macar fiği ve yem bezelyesi çiftçilere teslim edildi. Dağıtılan yem bitkileri tohumlarının maliyetinin %75’i bakanlık tarafından ödendi.

‘ÇİFTÇİLERİMİZ İSTEYECEK BİZ YAPACAĞIZ’

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin; “Biz Bolumuza ve Bolulu çiftçilerimize bir söz verdik. Bolu ovasını hep birlikte el ele vererek yeşerteceğiz. Dörtdivan ovasından, Seben Ovasına, Mengen’den, Göynük’e, Kıbrıscık’tan Mudurnu’ya, Yeniçağa’dan Gerede’ye çiftçilerimizin ne ihtiyacı varsa seferber olacağız. Devletimizin desteği, bizlerin gayretiyle Bolu tarımı hak ettiği yere gelecek. Çiftçilerimiz isteyecek biz yapacağız ve Bolu’yu hep birlikte kalkındıracağız” dedi.

 

Kep Adresi [email protected]