reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

FATİH METİN’DEN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

FATİH METİN’DEN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
09 Şubat 2019 - 12:02

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, İŞKUR ziyaretinde 5 yılda Bolu’ya ek 10 bin kişilik istihdam sağlayacaklarını duyurdu. Metin, istihdam seferberliğinde ev hanımlarını da unutmayarak, “Her mahalleden yüz, toplamda ise 5 bin kadınımıza istihdam sağlayacağız.  Kadınlarımız sadece yaptıkları işi ve alacağı parayı bilecek.” dedi.

Geçmişte bir dönem Bolu Milletvekilliği ile üç önemli bakanlıkta 7 yıl bakan yardımcılığı görevlerinde bulan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, kurum ziyaretleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR),  İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğünü ziyaret etti.

Metin, İŞKUR ziyaretinde istihdamı ve ekonomiyi arttırmaya yönelik adımlardan bahsederek, vatandaşın işini ve aşını tesis ettiği bir hizmet anlayışını yeni dönemde gerçekleştirmek istediklerini açıkladı.  Vatandaşın hayatına dokunan her işte Bolu Belediyesi’nin olacağına değinen Metin, “Bunlardan bir tanesi de işsizlikle mücadele. İŞKUR ile işbirliği yapacağız, güzel işler yapacağımıza inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

HEDEF 5 YILDA EK10 BİN İSTİHDAM

Metin, Bolu Belediyesi olarak yeni dönemde istihdamla alakalı 2 önemli programları olacağını belirttiği açıklamasında, birinci konunun ‘işsizlikle mücadele’ olduğunu vurgulayarak, “Hamdolsun bir dönem Bolu Milletvekilliği ile 7 sene Ticaret Bakan Yardımcılığı yapan, iş dünyasında ve bürokraside çevresi olan bir kişiyim. Bu çevremizi Bolu’da hizmete ve yatırıma dönüştüreceğiz. Allah nasip eder ve halkımızdan bu emaneti teslim alırsak 5 yıllık görevimizin sonunda ek 10 bin istihdam sağlamış olacağız. Bolu Belediye Başkanı olarak, halkımızın karşısına bu gururla çıkacağız. Böyle bir iddiamız var. Herkesin bir işi olacak sloganımızla yola çıkıyoruz. Bunu da inşallah İŞKUR’umuzla beraber başaracağız.” dedi.

Metin, ikinci konunun ise ev hanımlarının istihdam edilmesine yönelik atılacak adımlar olduğunu dile getirerek, “Bu da çok orijinal ve Türkiye’de sayılı projelerden bir tanesi olacak. Bu konuda İŞKUR’dan da destek alacağız. Kadın istihdamında ciddi bir sayı hedefliyoruz. Bu proje kapsamında her mahalleden yüz, toplamda ise 5 bin kadınımıza istihdam sağlayacağız.  Beş ürünle başlayacağız, bu beş üründen belediyenin temin edeceği yerlerde parça başı ücret alacaklar. Bu sayede hem ev ekonomisine hem de Bolu ekonomisine katkı sağlayacaklar. Ürünlerin satışıyla ilgili iş dünyası gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik. Kadınlarımız sadece yaptıkları işi ve alacağı parayı bilecek. Proje kapsamında şuanda Sağlık Mahallesi’nde 20 kadınımız işe başladı. İnşallah diğer mahallelerimize de seçim gelmeden yayacağız.” diye konuştu.

Kep Adresi [email protected]