reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

GELECEĞİN LİDER KADINLARI BU PROJEDEN ÇIKACAK

GELECEĞİN LİDER KADINLARI BU PROJEDEN ÇIKACAK
14 Haziran 2021 - 16:38

Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından hayata geçirilen Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında “Geleceğin Kadınları Olabilirsin Projesi, Nilüfer Park’ta düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

Haber: Aslı Akış

Düzenlenen toplantıya Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak, Akademik Danışman Prof. Dr. Dündar Yener, Araştırma Görevlisi Mustafa Yılmaz, Proje Yöneticisi Burcu Şimşek, vakıf genel sekreteri Proje Yöneticisi Öznur Akkaya ve BBV Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı koordinatörü Zülal Hoçaş ile Bolu’da görev yapan basın mensupları katıldı.

ZEHRA TAŞMAN KIZLARA DESTEK PROJESİ BAŞLADI

Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında hayata geçirilen Zehra Taşman Kızlara Destek Projesi başladı. Projede mentörlük programından, yabancı dil eğitimine, liderlik programından yurtdışı stajına kadar birçok fırsat bulunuyor. Projeye lisede ve üniversitede eğitim gören Bolulu kız öğrenciler başvurabilecek.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin paydaş olduğu projenin Akademik Danışmanlığını Prof. Dr. Dündar Yener, Proje Yöneticiliğini Burcu Şimşek, Proje Asistanlığını Araştırma Görevlisi Mustafa Yılmaz yapıyor.

Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında hayata geçirilen, projenin Bolu’daki kız öğrenciler için büyük fırsatlar sunduğunu söyleyen Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak, proje sonunda seçilen kız öğrencilerin özgüvenleri yüksek donanımlı bireyler olarak hayata atılacaklarını ifade etti. Amacımız Bolu’dan yeni liderler, İzzet Baysal’lar, Haldun Taşmanlar çıksın. Bu projemizde kadınlar ve eğitim öncelikli.

Proje tanıtım toplantısında Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri ve Program Yöneticisi Öznur Akkaya tarafından, projeyle iliği sunum yapıldı ve bilgiler verildi.

BU PROJEYİ KAÇIRMAYIN

Proje ile geleceğin lider kadınlarını ortaya çıkarmak istediklerini vurgulayan Akkaya, “Geleceğin lider kadınlarını yetiştirmek üzere 5 lise 5 üniversite seçeceğimiz Zehra Taşman Kızlara Destek Projesi’nde “Kariyer gelişim ve liderlik programı,  mentörlük ve rol model programı, mastertalker konuşmaları, yaz stajı programı, okuma kulübü, ilham veren kadınlar buluşması ve yurtdışı staj programı bulunuyor. Bu eğitim ve staj imkanları kız öğrencilerimiz için gerçekten bulunmaz fırsatlar. Bu eğitimler için insanlar büyük emek ve paralar veriyor.

ABD’DE STAJ İMKANI SUNUYOR

Bolu Bağışçılar Vakfı olarak biz, projeye kabul edilen kızlarımıza bu eğitim ve imkanları ücretsiz sunuyoruz. Proje süreci sonunda üniversiteli kızlarımızdan en başarılısını Amerika Birleşik Devletleri’nde staj yapmaya göndereceğiz. Liseli kızlarımızdan en başarılısına ise burs vereceğiz. Kariyer hedefi olan, geleceğin lider kadını olmak isteyen bütün kız öğrencilerimizi Zehra Taşman Kızlara Destek Projesi’ne başvuru  yapmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Zehra Taşman Kızlara Destek Projesine başvurular online olarak https://bbv.org.tr/zehra-tasman adresinden yapılabilecek.

Kep Adresi [email protected]