reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Genç Çiftçi projeleri kapsamında manda teslimi yapıldı

Genç Çiftçi projeleri kapsamında manda teslimi yapıldı
10 Ağustos 2017 - 12:47

2017 yılı Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında desteklemeye hak kazanan çiftçilere hayvanlarının dağıtımına başlandı.

Bu kapsamda Merkez, Mudurnu ve Gerede İlçelerinden birer genç çiftçiye; biri erkek dördü dişi olmak üzere 15 manda teslimi yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan, tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla başlatılan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında 2017 yılında ilimizde 810 adet proje başvurusu onaylandı. Bu başvurulardan 17 kişiye küçükbaş, 95 kişiye büyük baş, 3 kişiye manda ve 46’sı bitkisel üretim olmak üzere 161 çiftçi hibe almaya hak kazandı.

İl Müdürlüğü kampüsünde yapılan dağıtım sonucunda mandaları teslim alan genç çiftçiler memnuniyetlerini dile getirdiler. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi İl Proje Yürütme Birimi tarafından yapılan açıklamada “Tamamı devlet tarafından hibe edilen projenin 3 yıl boyunca hiçbir şekilde satılamayacağı ve başkasına devredilemeyeceği şartının olduğunu, projenin verimli olması ve amacına ulaşması için tüm aşamaların proje yürütme birimi tarafından takip edileceğini, projeden yararlanan çiftçilerin çok şanslı olduklarını belirtip; projenin kıymetini bilmelerini, hayvanlarına iyi bakmalarını, hayvancılığın gelişmesinin ülkemiz tarımı için çok önemli olduğunu, dağıtımı yapılan mandaların genç çiftçilere, İlimize ve Ülkemize hayırlı olması dilediklerini söylediler. Mandaları teslim alan genç çiftçilerimiz,  İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etmişlerdir.” denildi.

Mandaların tesliminden sonra hayvanları yerinde görmek, bakım ve sağlıklarıyla ilgili tedbirleri almaları için il proje yürütme birimi genç çiftçileri yerinde kontrol etti.

Kep Adresi [email protected]