reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Genç MÜSİAD ilk mezunlarını verdi

Genç MÜSİAD ilk mezunlarını verdi
29 Mayıs 2017 - 15:17

GENÇ MÜSİAD tarafından düzenlenen Bolu Young Business Academy ilk mezunlarını verdi.

Genç MÜSİAD, 27 Mart 2017 tarihinde yeni bir projeye imza atarak hedefleri için harekete geçmek isteyen üniversite öğrencileri ile alanında uzman, girişimci ve yöneticilerle bir araya getirdi.

25 yaş altı lisans veya ön lisans programında okuyan, özgüveni yüksek, hedefleri olan, kararlı, girişimci, yeniliklere açık ve ahlaki disipline önem veren bireylerin iş hayatına atılmadan önce kendilerinde bulunması gereken donanımları sağlamayı hedeflediği Young Business Academy (YBA) projesi, 27 Mart 2017’de MÜSİAD Bolu Şubesi’nde düzenlenen programla başladı. Yüzlerce başvuru arasından seçilen 30 üniversite öğrencisi, 2 ay süren eğitim süreci sonunda Young Business Academy katılım sertifikasını almaya hak kazanarak GENÇ MÜSİAD Bolu Young Business Academy’nin ilk mezunları oldular.

Young Business Academy projesi ile fırsat eşitliği sunmak istediklerini belirten Genç MÜSİAD Bolu Şubesi Başkanı Mehmet Aydın şunları söyledi; “Birçok genç kardeşimizin ailesi ticaret ile uğraşamayabiliyor. Memur, bürokrat ya da çok büyük şirketleri yönetemeyen aileler var. Biz aslında burada bir fırsat eşitliği sunmak için YBA’yı geliştirdik. Çünkü YBA’da gençlere sunduğumuz eğitim fırsatı çok üst düzey şirketlerin yöneticileri, üst düzey üniversitelerin akademisyen kadrosu ve de üst düzey şirketlerin sahiplerini öğrenciler ile bir araya getirerek gerçek tecrübelerini onlarla paylaşmalarını sağladık. Böylece çok kısa sürede bu genç kardeşlerimiz bu şirketlerde neler oluyor, buralar nasıl yönetiliyor, üretim nasıl, pazarlama nasıl, finansman nasıl gibi sorularına cevap bulmalarını ve belki on-onbeş yılda edinecekleri tecrübeyi çok kısa sürede edinmelerini sağladık. YBA ile bizim asıl öncelikli hedefimiz genç girişimciler yetiştirmek. Girişimcilik uzun ve meşakatli bir yol. Buna çok ciddi bir hazırlık süreci gerekiyor. Bu süreçte de bir şirkette tecrübe kazanmak çok önemli. Bu kaliteli eğitimleri alıp mezun olan kaliteli arkadaşlarımızı hem üst düzey şirketlerde hemde gerekirse kamu kurumlarında görmek bizi ziyadesiyle memnun edecektir. Bu potansiyeli YBA içerisinde barındırıyor. Eğitimi alan kardeşlerimizin kendi işlerini kurmadan önce güzel yerlerde de tecrübe edinerek o alanda ekonomiye katkı sağlayacaklarını düşünüyorum.”dedi.

Genç MÜSİAD Bolu Şubesi Eğitim ve Projeler Birimi Başkanı ve YBA Proje Kordinotörü

Uğur Sarsmaz ise: “YBA piyasanın içerisinden gelen tecrübeli ve piyasanın içinde pişmiş önemli isimlerin eğitim vermiş olduğu bir eğitim akademisi olmayı başardı. Bu akademinin farkı piyasanın içerisindeki iş adamlarının, CEO’ların ve çalışanların uzmanlık alanları ile ilgili paylaşımlarını yaptığı bir akademi oldu. Bu tarz akademiler Türkiye’de var. Fakat sayıları oldukça az. Aynı zamanda biz bu akademiyi öğrencilerimize ücretsiz olarak sunduk. Genç MÜSİAD olarak bizler Türkiye’deki birçok şubemizde Young Business Academy projemizi gerçekleştirme kararı aldık Young Business Academy Türkiye’nin en kaliteli ve en prestijli akademisi olacaktır.” dedi.

Kep Adresi [email protected]