reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINA BİN 575 PERSONEL ALINACAK

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINA BİN 575 PERSONEL ALINACAK
28 Aralık 2021 - 15:49

Gençlik ve Spor Bakanlığına 2022 yılı için bin 575 personel alınacağı duyuruldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022 yılı için müjde verdi. Bakan Kasapoğlu, müjdeyi “Bugün buradan müjdelemek isterim ki ailemize sözleşmeli yeni 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli daha katıyoruz. Toplamda alacağımız bin 575 kişi şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadeleriyle paylaştı.

“BELİRLENMİŞ BÖLÜMLERDEN MEZUN OLMAK”

Bakan Kasapoğlu, personel alımına ilişkin esasları ve başvuru sürecini ise şöyle anlattı:

“Spor uzmanı pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak. Gençlik çalışanı pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak. Ek olarak 5. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak. Psikolog pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren psikoloji bölümlerinden mezun olmak. Yurt yönetim personeli pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.”

BAŞVURULAR 24 OCAK’TA BAŞLIYOR

“Bu şartlara haiz adaylar başvurularını 24 Ocak-28 Ocak tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Kariyer Kapısı adresi üzerinden yapabilecekler. Altını çizmek isterim ki Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan hiçbir başvuru dikkate alınmayacak.”

Kep Adresi [email protected]