reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

GEREDE’Yİ SEL ALDI

GEREDE’Yİ SEL ALDI
09 Haziran 2017 - 10:35

Gerede’de etkisini sürdüren kuvvetli sağanak yağmur ilçede su baskını, sel, yıldırım ve ulaşımda aksamalara neden oldu.

Dün başlayan yağmur aralıksız 2,5 saat devam etti. Akşam saatlerinde yağan yağmur Gerede’de sele neden olurken birçok ev ve işyerini su bastı. Yağmurun şiddeti asfalt ve kaldırım taşlarını yerinden sökerken, dere yataklarının ve alt geçitlerin taşmasına neden oldu.

Gerede’de günlerdir süren sağanak yağmur yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Etkili yağış Gerede’de sele neden oldu. Yolları ve altgeçitleri su basarken araçlar gitmekte büyük zorluklar çektiler. Aynı zamanda yağış yüzünden kaldırım taşları ve birçok inşaat malzemeleri yollara saçılarak sürüklendi. Ayrıca birçok ev ve iş yerine su baskını olduğu gelen bilgiler arasında yer aldı.

BAŞKAN ALLAR’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ilçede etkili olan sel felaketinden sonra açıklamada bulundu. Allar “İlçemize büyük geçmiş olsun. Yaklaşık 2.5 saat aralıksız yağan yağışın ardından İlçemizde sel afeti yaşandı. En büyük tesellimiz can kaybı yaşanmaması. Bütün ekiplerimiz ve tüm personelimiz görevlerinin başında. Kriz merkezine ulaşan sel baskını ihbarlarına ekiplerimiz müdahale ediyorlar. Vatandaşlarımızdan ricam ekiplerimize yardımcı olmaları ve kolaylık sağlamaları. Ayrıca zarar gören hemşerilerimiz mevcut durumlarını fotoğraflayarak belediyemize müracaat etmeleri. Rabbim ülkemizi, ilimizi, ilçemizi bütün afetlerden muhafaza buyursun” ifadelerini kullandı.

 

 

Kep Adresi [email protected]