reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

HAFIZLARA TAÇ GİYME TÖRENİ

HAFIZLARA TAÇ GİYME TÖRENİ
25 Temmuz 2017 - 17:29

Hafızlık ve dini bilgiler’ eğitimlerini tamamlayan 55’i yabancı uyruklu 93 kız öğrenci, düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı.

Haber: Aslı Akış

Bolu İl Müftülüğü tarafından düzenlenen eğitimleri başarı ile tamamlayan 55 öğrenci için Sandallar Yatılı Bölge Kur’an Kursunda icazet ve taç giyme töreni düzenlendi.

Kuran Kursu salonunda yapılan törene Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu İl Müftüsü Orhan Genç, Bursa İl Müftüsü İzani Turan, Vali Aydın Baruş’un eşi Nagehan Baruş, Kazakistan Diyanet İşleri Temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende daha sonra Kuran-ı Kerim okundu.

Müftü Genç, “Yaklaşık 5 yıldır hizmet veren Kuran Kursumuzdan bugüne kadar 133 yabancı uyruklu öğrenci mezun oldu. Bugün de 55 yabancı uyruklu öğrencimiz hafızlık ve dini bilgiler eğitimlerini tamamlayarak mezuniyet belgesi almaya hak kazandı.” dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz da “Bu kadar önemli, duygu dolu bir programın böylesine küçük bir salonda yapılmış olmasının ayıbını yaşıyorum. İnşallah yakın zamanda yapımı devam eden yeni salonumuza kavuşmuş oluruz. Bu tür programları çok daha sağlıklı yapmayı Allah’ın bize nasip edeceğine inanıyorum. Hafızlık çok zor bir konu. Kuran- ı Kerim’in tamamını ezberlemek yürek işi kolay değil. Bu işi başaran kardeşlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Eğitimli insana ihtiyacımız var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mezun olmaya hak kazanan Kazakistan, Gürcistan, Kırgizistan ve Azerbaycan uyruklu 55 öğrenci ile 38 Türk öğrenciye mezuniyet belgeleri verildi.

Kep Adresi [email protected]