reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

İKİ AİLE HEKİMLİĞİ DAHA “BEBEK DOSTU” UNVANI ALDI

İKİ AİLE HEKİMLİĞİ DAHA “BEBEK DOSTU” UNVANI ALDI
19 Ağustos 2022 - 12:49

Yeni açılan Merkez 67 Nolu ve Merkez 70 Nolu Aile Hekimleri, “Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimi” unvanı almaya hak kazandı.

Haber: Oğuzhan Eke

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Merkez 67 Nolu ve Merkez 70 Nolu Aile Hekimleri hizmet vermeye başladı. Hizmete başlayan hekimlikler, değerlendirmeye alınarak, Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimi olabilmek için şartları yerine getirdi.

“BELGELERİ TAKDİM EDİLMİŞTİR”

Konuyla ilgili Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, değerlendirmenin başarılı olduğu ifade edilerek, “Bakanlığımızca ‘Bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi’ ve bu şekilde tüm bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması temel amacımızdır. 1991 yılından bugüne temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’  sürdürülmektedir.  Bu kapsamda ‘Altın Bebek Dostu İl’ unvanına sahip olan ilimizde yeni açılan aile hekimliği birimlerimizin de ‘Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimi’ unvanlarını vermeye devam ediyoruz. Değerlendirmeler sonucu başarılı olan Merkez 67 Nolu ve Merkez 70 Nolu Aile Hekimleri birimlerimizde unvan almaya hak kazanmış olup, belgeleri takdim edilmiştir” denildi.

Kep Adresi [email protected]