reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

İLK KENDİ TEST ETTİ

İLK KENDİ TEST ETTİ
19 Temmuz 2017 - 11:28

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük gölü olan Bolu’nun Seben ilçesinde bulunan Seben Gölü Bolu turizminin gözdesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Seben’in AK Partili Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Abant’ın yedi katı büyüklüğünde ki Seben gölünde su sporlarından, su eğlenlencelerine, plaja kadar bir çok aktivitenin yakında yapılabileceğini söyledi.

PLAJ YAPILACAK

Abant Gölü’nün 7 katı büyüklüğündeki Seben Gölü’nde yapılacak plaja Türkiye’deki tüm denizlerden kum getireceklerini söyleyen Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, “Yapacağımız plaja Karadeniz’den, Ege’den Akdeniz’den ve Marmara’dan kum getirerek plajımızı yapacağız. Buradaki amacımız tüm bölgelerimizin kumunu buraya getirerek ortak bir plaj oluşturmak. Yani tüm denizlerimizin kumunu aynı plajda buluşturacağız. Bilindiği üzere Seben Gölü Taşlı Yayla üzerinde yapıldı. Yani gölün zemini taş ve kaya. Yani burada çamura çökeğe rastlayamazsınız. Bölge plaj için elverişli yapıya sahip. Bu sebeple gölümüz su sporları ve yüzmek için oldukça elverişli. Yapacağımız plajla birlikte göle girmek için muhteşem bir ortam oluşmuş olacak” şeklinde konuştu.

KANO YARIŞLARI ARTIK BOLU’DA YAPILIYOR

Türkiye’nin en gözde gölleri ve akarsularına sahip olmasına karşın özellikle su sporlarında bugüne kadar bir adım atılmış olmamasına karşın Seben Gölünde 3 yıldır düzenlenen kano yarışları büyük ilgi görüyor.

Bu yarışların devam edeceğini söyleyen Başkan Özbağ, “Özellikle kano yarışları ile gündeme gelmekten son derece mutluyuz. Bu yıl 5 bin kişi bu etkinliklere katıldı ve büyük ilgi gördü. Bu ilgiden oldukça memnunuz. İlerleyen yıllarda bu tip organizasyonlar artarak ve daha profesyonelce yapılacak” dedi.

GÖLDE SU EĞLENCELERİ OLACAK

Göle gelen turistlerin daha eğlenceli vakit geçirmesi içinde bir dizi çalışmalar içerisinde olduklarını ifade eden Özbağ, “Su balonu, şişme su oyunları gibi göle gelen insanlara eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak aktiviteler üzerinde çalıyoruz. Seben Gölünü daha cazip hale nasıl getiririz bunun peşindeyiz. Amacımız buraya gelen insanların güzel manzara yanında eğlenerekte vakit geçirmelerini sağlamak. Biz şuna inanıyoruz Seben Gölü kısa sürede Bolu’nun en gözde turizm merkezi olacak” şeklinde konuştu.

Kep Adresi [email protected]