reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

İLKOKUL ÖĞRENCİSİ 130 AĞAÇ DİKTİ

İLKOKUL ÖĞRENCİSİ 130 AĞAÇ DİKTİ
05 Haziran 2017 - 19:17

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında organize ettiği etkinliklerde Bolu Belediyesi ve Bağışçılar Vakfı olarak da program paydaşıydı.

En temiz okul, en çevreci bahçe ve ÇEP projesini en iyi yapan okullara ödüllerinin takdim edildiği programda;  Her yıl verilen  ” Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü” ise Göynük Narzenler Köyü İlkokulu öğrencileri Mert Ali Tan ve Mahmut Can Sezer’e verilerek, bisiklet ve plaketleri takdim edildi.

Mert Ali Tan hiç bir destek almadan köyünde bir kampanya başlatarak yaklaşık 130 meyve fidanını okul bahçesine dikilmesi sağladı ve bu kampanyaya köy halkın, arkadaşlarını da dahil etti. Vakıf Genel Sekreteri Öznur Akkaya “Aslında her yıl geleneksel olarak özel ödül kategorisini bir okulumuza veriyor ve ödül olarak ihtiyaçları neyse karşılıyorduk. Fakat bu yıl bu iki öğrencimiz geliştirdikleri ve uyguladıkları sosyal sorumluluk projesinin diğer tüm çocuklarımıza örnek olmasını istedik. Günümüzde yetişkinlerin bile proje tasarlama ve uygulama konularında çok ileri düzeyde olmadıklarını düşünürsek çocuklarımızın kimseden destek almadan yürüttükleri bu girişimi Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü’ne uygun bulduk. Çocuklarımızın yaşadıkları şehir için gönüllü projeler üretmeleri, Kişisel değil kamuya faydası olan bir sosyal girişimin içinde yer almaları destek vermeye ve takdire şayandır tebrik diyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Halk Eğitim Müdürü çok sayıda kurum müdürü ve ailelerin yanı sıra BBV’yi temsilen ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Yamaner, Yönetim Kurulu Üyeleri Nahit Abak, Hüseyin Tekin ve Genel Sekreter Öznur Akkaya programda hazır bulundu.

Kep Adresi [email protected]