reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu
reklam

İMAMOĞLU BOLULULARA SESLENDİ

İMAMOĞLU BOLULULARA SESLENDİ
Bu haber 19 Ekim 2019 - 16:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret etmek için geldiği Bolu’da Demokrasi Meydanı’nda Bolulu vatandaşlarla buluştu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı makamında ziyaret eden İmamoğlu, daha sonra Demokrasi Meydanı’nda Bolululara seslendi. İmamoğlu, “Memleket değişti kardeşim değişti.  Yurdumun insanı güler yüzlü yöneticiler istiyor. Bağıran çağıran yöneticiler istemiyor.   Kardeşliği önde tutan yöneticiler istiyor” dedi.

“PARTİLER ARAÇTIR ESAS OLAN MİLLETE HİZMETTİR”

İmamoğlu konuşmasında, kişisel çıkarlardan uzak, eşitlikten yana yönetim anlayışını benimsediklerini ifade ederek, “Tanju başkanımı ziyarete geldim. Bolu’da inanılmaz karşılandım herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel memleketimizi çok güzel insanlarının çok güzel işler yapan halkını hisseden insanı insan olduğu için saygıyla sevgiyle kucaklayan insan ayırt etmeyen partizanlığı ruhundan silip atmış, kamu çıkarını koruyan adaleti hâkim kılmaya kararlı Bolu’yu İstanbul’u ve tüm Türkiye’yi geleceğe hazırlayan insanları kucaklayan yöneticilere ihtiyacı var.  Umarım bu konuya ait hem Tanju Başkanımız hem de ben olurum. Bütün yöneticiler böyle olsun. Bireysel çıkarlardan uzak kişisel çıkarlardan uzak benim adamımım olsun benim çocuğumun olsun, kızımın olsun oğlumun olsun. Asla ama asla böyle bir şey yok. İmamoğlu Benim yaşadığım kentin 16 milyon insanı benden hizmet bekliyor. 16 milyon insanı eşitlik bekliyor.  Adil paylaşım bekliyor.  Ama bir avuç insan değil herkes bekliyor.  Biz ikimizde Cumhuriyet Halk Partiliyiz kıymetli başkanım Cumhuriyet Halk Partisine milletvekilliği olarak da hizmet etti. Ama herkesin zihninden çıkarmaması gereken bir şey var.  Partiler araçtır esas olan millete hizmettir. Memleketimizin, milletimizin ülkemizin kurtuluşu için partime davet ediyorum gelin demek yanlıştır” şeklinde konuştu.

“MASAYA OTURDUĞUNUZ ÜLKELERİN KAOS POLİTİKALARINDA GÜVENMİYORUZ”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı’na değinen İmamoğlu, ne Rusya ne de Amerika’ya güveniyoruz dedi. İmamoğlu, “Doğru olan milli davada milli süreçte bakın silahlı kuvvetlerimiz ülkemizin güneyinde ülkemizin huzuru için mücadele ediyor.  Yanındayız arkasındayız orada şehit olan her askerimiz için yüreğimiz yanıyor.  Allah onları esirgesin. Bu duyguları söylerken kaygı duyduğumuz elbette şeyler var. Yani o cephede o süreçte teröre karşı mücadelede ne yazık ki masaya oturduğunuz ülkelerin kaos politikalarında güvenmiyoruz.  Ne Amerika’ya güveniyoruz, ne Rusya’ya güveniyoruz.  Bu güne kadar kaosu temsil etmişlerdir.  Suriye’nin topraklarının altındaki petrolü düşünenlerin üstündeki Suriyelileri düşünmeyenlerin bize hiçbir faydası olmaz.  Dolayısıyla bu kaostan dolayı kaygılıyım. Söylemek istediğim şu elbette dış politika meselesi elbette bir milli dava ama biz bu anda birleşmeli, konuşmalı ortak akılla akımcı dış politikalar üreten millet olmalıyız.  Bunu yaparken bu işin partisi olur mu Allah aşkına.  Biz partiye ya da partimizin liderine hizmet etmeyen ülkesine hizmet eden iki belediye başkanı olarak buradayız.  Ve bundan asla vazgeçmeyeceğiz.  Benim şehrimin her noktasını korumak geliştirmek vazifesini yerine getirdiğimde İstanbul Türkiye’yi motive eder, İstanbul ülkeyi ayaklandırır. İstanbul’da atacağımız adım. Bolu’ya da katkı sağlayacak. Ben sorumluluğumun farkındayım. Onun için dün yapılan usulsüz işlemin karşısındayım.  Onun için kim olduğu belli olmayan daha düne kadar 2,3 bin lira maaşla çalışan adama İstanbul’un en kıymetli iki noktasını ne amaçla verdiğinizin millete açıklayacaksınız. Ben bu meselenin İstanbul’un meselesi olamadığı için bunu Bolu’da da söylüyorum. Bu ve bunun meseleler ahlaki meselelerdir.  Orada buna ses çıkarmadığınız zaman Türkiye yozlaşır” diye konuştu.

“MEMLEKET DEĞİŞTİ KARDEŞİM DEĞİŞTİ”

Ekrem İmamoğlu, milletin bağıran çağıran yöneticiler istemediğini ifade ederek, yeni bir dönem başladığını söyledi:

Hep beraber çok çalışacağız. Cumhuriyetimiz 100. yıl dönüme doğru giderken verilen büyük mücadelelere karşı borcu ödemekle hükümlü.  Yeni bir dönem başlıyor. Haklını düşünen bir dönem başlıyor duyan duymayana söylesin. Memleket değişti kardeşim değişti.  Yurdumun insanı güler yüzlü yöneticiler istiyor. Bağıran çağıran yöneticiler istemiyor.   Kardeşliği önde tutan yöneticiler istiyor.  Onun için bu güzel görevi yerine getirirken bu şeyden kopmayacağımıza söz veriyoruz.  Bolu’nun bu karşılaması bu güzel karşılamasını zihnimde asla unutmayacağım bir an yaşattı. Kendimi bu memleketimin her karışında sorumlu hissediyorum. Buradan İstanbul’a batkınızda bu kardeşiniz çok güzel hizmet ediyor demenizi istiyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER