reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

İMZALAR ATILDI

İMZALAR ATILDI
06 Aralık 2022 - 15:57

Gerede Deri İhtisas OSB’de Jandarma Karakolu Hizmet Binası yapımı için Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın başkanlığında İl Jandarma Komutanlığı ile Gerede Deri OSB arasında protokol imzalandı.

Haber: Servet Gökçek

Protokol, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Saygılı, Gerede Kaymakamı aynı zamanda Gerede Deri İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ayhan ve Gerede Belediye Başkanı, Gerede Deri İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Allar arasında imzalandı.

Protokolü imzalanan Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesine yapılacak olan Jandarma Karakol binasının hizmete girmesiyle; Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde meydana gelebilecek Emniyete, Asayişe ilişkin suçlara zamanında hızlı ve etkin bir müdahale edebilmek, 45 tane köyünde Emniyet Asayiş Güvenlik Hizmetlerini bu karakoldan yürütülerek, olaylara daha hızlı bir şekilde müdahale edilecek.

“EMNİYET VE ASAYİŞ HİZMETLERİ DAHA ETKİN VE VERİMLİ YÜRÜTÜLECEK”

Gerede Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak olan Jandarma Karakol binası protokolünde ilk olarak konuşan  Bolu İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Saygılı, Gerede Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşen suç ve olumsuzluklara çok daha etkin ve hızlı bir şekilde müdahale edebileceklerini aktararak, “Demirciler köyü, Bıçakçılar Mahallesi mevkiinde 154 hektar üzerine kurulu. 125 fabrika kapasitemiz var. Hali hazırda 33 fabrika falla vaziyette. 35 fabrika ise inşaat halindedir. İşçi kapasitesi fabrikalar tamamen faal hale geldiğinde 2000 kişi olması öngörülmektedir. Şuanda 400 kişinin çalıştığı bir bölgeden bahsediyoruz.

Yeni açılmasını planladığımız karakolumuz 45 köy, 1 deri organize sanayi bölgesi ve 1 karayolunun emniyet ve asayiş yönünden sorumluluğunun verilmesini planlamaktayız. Son 5 yıl içinde meydana gelen Gerede’de deki olaylarımızın %38’lik kısmı şuanda kurmayı planladığımız karakolumuzun sorumluluk bölgesinde meydana gelmiştir. Açılmasıyla Gerede Organize Sanayisinde meydana gelebilecek hırsızlık olaylarının önlenmesinde caydırıcı rol oynayacağı meydana gelecek iş kazaları olaylarına daha etkin ve hızlı müdahalede bulunabileceğimiz karayollarının sorumluluğunda verilecek D-100 devlet karayolunun Karabük, Samsun, Karadeniz bağlantı yolu araç geçişi günlük 8600 civarında olduğu trafik yoğunluğunun bulunduğu otobana girerek Ankara-İstanbul istikametine gidecek ve gelecek araçların kontrollerinin yapılabileceği değerlendirilmektedir. Deri organize sanayi bölgesi karakolunun açılması durumunda hali hazırda Merkez Jandarma Karakol Komutanlığınca yürütülen emniyet ve asayiş hizmetlerinin daha etkin ve daha verimli yürütüleceği değerlendirilmektedir.” dedi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

Jandarma Komutanı Albay Haluk Saygılı’dan sonra konuşan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, çok faydalı bir hizmet olacağını söyleyerek, “Bizim deri sanayi bölgemizin en önemli ekonomik unsurlarından bir tanesi. Sadece ilçe olarak değil, ilçenin belkemiği ve lokomotifi durumunda. Aynı zamanda da ülkemizde ve dünyada göz bebeği olma noktasında emin adımlarla ilerliyoruz. Deri organize sanayimiz yaklaşık 1 milyon 500 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş, şuandaki ifade edilen rakamların üzerine her geçen gün taşınma sürecini gerçekleştiriyoruz. Buradaki, bizim hem taşınma süreciyle alakalı esnaflarımızın daha uygun koşullarda çalışması iş sağlığı ve güvenliği açısından son derece önem arz etmektedir. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası alanda da rekabet gücümüzü artırabilen en önemli sektörlerden bir tanesi. Burada güvenlik açısından, bizim açımızdan da Karabük- Samsun karayolunun araç trafiği yoğunluğu aynı zamanda o bölgede yüksek katma değerli ürünlerimiz olduğu için zaman zaman şu anda inşaat alanında dahi ekonomik kayıplarımız olmuştur. Bunları zaman zaman İlçe Jandarma Komutanlığımıza beyan etmişizdir. Bunların yanında beyan etmediklerimizde vardır. Esnaf sinesine de çekmiştir. Ama biz organize olarak bunun çok faydalı bir hizmet olacağı kanaatini taşıyoruz. Hem güvenlik açısından hem sektörümüzün daha düzenli ve disipline edilmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum. İlçem adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“SUÇLARA ZAMANINDA HIZLI VE ETKİN BİR MÜDAHALE EDEBİLMEK AMAÇLANIYOR”

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Gerede Organize Sanayi Bölgesinde yapılması planlanan Jandarma binasının olaylara daha hızlı müdahale edilmesi açısında çok önemli olduğunu vurgulayarak, “ Gerede Organize Sanayi Bölgesinde bir jandarma karakol binasının yapımına ilişkin olarak protokolü imzalayacağız. Burada Organize Sanayi Bölgemiz, Gerede Ticaret Sanayi Odası Başkanlığımız, Kaymakamlığımız, Jandarma, Belediye hep birlikte bu protokolü imzalamak üzere bir arada bulunuyoruz.

Burada tabi devletin yükünün alınması anlamında son derece önemli bir destek olarak görüyoruz. Gerede ilçemizde bizim karakol binalarımız var ama ek binaya da ihtiyacımız vardı. Yapılacak olan bu Jandarma binasıyla beraber aynı zamanda Jandarma Komutanımızda bahsetti. 45 tane köyünde Emniyet Asayiş Güvenlik Hizmetlerini bu karakoldan yürüteceğiz. Aynı zamanda bulunan bölgede, bulunan karayolunda aynı şekilde olaylara müdahale anlamında buradan yararlanacağız. Tabi bu karakolun asıl kurulma nedeni Organize Sanayi Bölgesinde meydana gelebilecek Emniyete, Asayişe ilişkin suçlara zamanında hızlı ve etkin bir müdahale edebilmek amacıyla yapılıyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim içinde önemli. Oradaki suçla mücadele anlamında hem Gerede ilçemize de bu yatırım büyük katkı sağlayacaktır. Buradan emeği geçenleri tebrik ediyorum. Yapılacak olan bu yatırımın hayırlı olmasını diliyorum.

“VALİLİK OLARAK HER ZAMAN VATANDAŞIN YANINDAYIZ”

Bizler valilik olarak her zaman vatandaşın yanındayız. Vatandaşımızda bizim yanımızda. Bu tip faaliyetleri bundan sonra da sürdürme anlamında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Vatandaşlarımız ne kadar devletine sahip çıkarsa bizlerde hem vatandaşımıza daha fazla hizmet verme noktasında hem şevkle hem daha moralli bir şekilde motivasyon içerisinde hizmet noktasında çaba sarf edeceğiz” dedi.

Kep Adresi [email protected]