reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“İŞLERİNE GÖRE DEMOKRATLAR”

“İŞLERİNE GÖRE DEMOKRATLAR”
07 Nisan 2021 - 12:25

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, CHP Bolu İl Örgütü ve Tanju Özcan’ın 104 emekli amiralin darbe imalı bildirisine tepkisiz kalması hakkında açıklamalarda bulundu.

“CHP VE TANJU ÖZKAN’I ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ”

Bolu İl Başkanı Suat Güner yaptığı yazılı açıklamada, “104 hadsiz emekli amiralin Hükümeti ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan darbe imalı bildirisi, Milli İradeye sahip çıkan tüm kesimleri ayağa kaldırırken CHP Bolu İl Örgütü ve Tanju Özcan’ın üç maymunu oynayarak tepkisiz kalması gözlerden kaçmamıştır. Darbeci zihniyetin tehditkâr bir dille apaçık şekilde sivil iktidara gözdağı verdiği, yön tayin ettiği ve parmak salladığı aşikârken her platformda demokrasiden dem vuran CHP ve Tanju Özcan’ın bu antidemokratik girişim karşısında tek kelime dahi etmemesi ve sessizliğe bürünmesine anlam vermekte güçlük çekiyoruz. Demokrasinin vazgeçilmez temel unsurlarından sivil iktidar darbe ile tehdit edilirken malum çevrelerin başlarını kuma gömmesini üzüntü ile karşılıyoruz. Acaba kendi işlerine ve çıkarlarına göre mi demokratik tutum ve söylem geliştiriyorlar?” dedi.

“DARBE BİDİRİSİNE GÜÇLÜ ŞEKİLDE TEPKİ GÖTERMEYE DAVET EDİYORUM”

İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ve CHP Bolu İl Örgütünü demokrasiden ve sivil iradeden yana tavır almaya davet ederek; “Her on yılda bir darbe yada darbe teşebbüsünün yaşandığı ülkemizde demokratik süreç sıklıkla kesintiye uğratılmış veya uğratılmak istenmiştir. Bu tarz alçak girişimler devletimize, milletimize ve demokrasimize telafisi olmayan derin yaralar açmıştır. Kendilerini millet iradesinden üstün gören darbe heveslisi cuntacıların, bırakın darbe yapmayı darbeyi aklının ucundan bile geçirmemesi için ülke olarak güçlü şekilde tepkimizi ortaya koymalıyız. Bu bağlamda CHP Bolu İl Örgütü’nü ve Tanju Özcan’ı demokrasiden ve sivil iradeden yana tavır almaya, darbe imalı bildiriye ve 104 amirale güçlü şekilde tepki göstermeye davet ediyorum”  ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]