reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

İŞTE 15 TEMMUZ PROGRAMI

İŞTE 15 TEMMUZ PROGRAMI
10 Temmuz 2017 - 19:16

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri programı açıklandı. Bolu Valiliği ve Bolu Belediyesi’nin ortaklığı ile hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı 11 Temmuz’da anı defterinin imzalanması ile başlayacak.

Bolu Valiliği Abant Salonu’nda düzenlenen toplantı ile Vali Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminin yıl dönümünde gerçekleştirilecek etkinlik programını açıkladılar.15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan programı açıklayan Vali Baruş, “Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 81 ilimizde gerçekleştirilecek” dedi. Vali Baruş konuşmasına şu şekilde devam etti:

PROGRAM 81 İLDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bundan tam 1 yıl önce fetö terör örgütü tarafından Türk milletine, demokrasiye ve milli iradeye karşı gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde Bolu’da düzenlenecek olan programları aktaran Bolu Valisi Aydın Baruş, “Türk Milletine Türk Demokrasisi ve Milli İradeye karşı gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde milli birliği ve demokrasiyi tüm diriliği ile ayakta tuttuğumuzu göstermek ve gelecekte te böyle hain teşebbüslere fırsat vermemek amacıyla milletimizin aynı 1 yıl önce göstermiş olduğu şuurlu davranışı devam ettirmek, geçen yıl demokrasi ve milli irade uğrunda canını teslim eden şehitlerimiz anmak maksadıyla Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 81 ilimizde gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlikleri kapsamında ilimizde yapılacak olan program hakkında sizleri bilgilendirmek için bir araya geldik” dedi.

“YÜREKLERİMİZİN DEMOKRASİ İÇİN, MİLLİ İRADE İÇİN VURMASI ÇOK ÖNEMLİ”

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine genciyle yaşlısıyla tüm Boluluları davet eden ve aynı geçen yıl 15 Temmuz’da olduğu gibi tüm Boluluların geleceğine inandığını kaydeden Vali Baruş,  “Bu program kapsamında yapılacak olan etkinliklere tüm sivil toplum kuruluşlarımızın, basınımızın, vatandaşlarımızın gerekli duyarlılığı göstereceklerine inanıyorum. Aynı 15 Temmuz’daki gibi tek yürek olarak tüm vatandaşlarımızın bu etkinliğimize katılacaklarına inanıyorum, davet ediyorum. Bizi zor duruma düşürmek isteyen, milli iradeye ve demokrasiye kasteden odaklara karşı bu birliğimizi gösterme günüdür. O Gece Mehmet Akif’in bahsettiği gibi “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez.  Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” mısralarının gerçekleştirileceği bir ortam oluşacağına inanıyorum. Yüreklerimizin demokrasi için, milli irade için vurması çok önemli. Bunu herkese, dış dünyaya karşı göstermemiz çok önemli. Bolu 15 Temmuz şehitlerine sahip çıkacaktır, onların anısını en iyi şekilde yaşatacaktır, buna inanıyorum” şeklinde konuştu.

“İLK OLARAK ANI DEFTERİNİ İMZALANACAK”

11 Temmuz Salı günü Demokrasi meydanı ve kent meydanında başlayacak olan anma programı ile ilgili Vali Baruş; “İlk olarak anı defterini imzalayacağız. Toplam 4 tane defte imzaladık. Hep birlikte vatandaşlarımız dahil olmak üzere bu deftere o kara güne dair anılarımızı yazacağız. Daha sonra 15 Temmuz akşamı şehit olan Ozan Özen kardeşimizin kabrini ziyaret edeceğiz. Gerede’deki şehidimiz Fatih Kolu’nun kabrini ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretlerde gazilerimiz, şehit yakınları ve vatandaşlarımızda bulunacak. Siteler Camii’nde mevlid programı düzenleyeceğiz. Daha sonra Turizm Otelcilik Meslek Lisesi bahçesinde yemek ikram edeceğiz. 13 Temmuz Perşembe günü Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde konferansa katılacağız. Şehit ailelerini ziyaret etmeye devam edeceğiz. Mardin’de bombalamada şehit düşen kardeşimizin ailesini ziyaret edeceğiz. Tekrar şehitlerimize mevlid düzenleyerek ruhlarına dua edeceğiz. Cuma günü şehitlerimiz için Hatim-i Şeriflerin duası yapılacak. Kent Meydanında 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi düzenleyeceğiz. Daha sonrasında şehit ve gazi ailelerimizle bir araya gelerek Öğretmenlerevi’nde yemek vereceğiz.”

Sivil toplum kuruluşlarından da etkinlik gerçekleştirmek isteyenlere de kapılarının açık olduğunu belirten Vali Baruş, etkinliklerde yalnızca birliğimizin ve beraberliğimizin sembolü ay yıldızlı bayrağımızın yer alacağını söyleyerek, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Etkinlik gerçekleştirmek isteyen sivil toplum kuruluşlarımız da başvurularını Valiliğimize yapsınlar. Biz gerekli izinleri vereceğiz ve toplumumuzun tüm kesimleri de bu etkinliklere katkıda bulunabilirler. Bu sadece bizim hazırladığımız program olmayacak ve aynı zamanda her kesimin katkıları ile topyekûn bir şuurun göstergesi olacak. Bütün sivil toplum kuruluşlarımızın da canı gönülden katkılarını bekliyorum. Demokrasimize sahip çıkmak hepimizin boyun borcu ama özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın bu konuda şuur sahibi olabilmesi için bu törenlere katılımlarını sağlamak ta çok önemli.” 11 Temmuz Salı günü başlayacak olan anma programı ise şu şekilde;

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ PROGRAMI

11  TEMMUZ 2017     SALI

15 TEMMUZ ANI DEFTERLERİNİN İMZAYA AÇILMASI

YER: DEMOKRASİ MEYDANI VE KENT MEYDANI

11:00   ŞEHİTLİK ZİYARETİ

12.00    ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI

YER: Siteler Camii

13:30   MEVLİD PROGRAMINA KATILAN VATANDAŞLARIMIZA YEMEK İKRAMI

YER: Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli Bahçesi

13 TEMMUZ 2017      PERŞEMBE

14.30   15 TEMMUZ KONULU KONFERANS

YER: A. İ.B.Ü.  Kültür Merkezi

18.00   ŞEHİT AİLELERİ ZİYARETLERİ

(Ziyaretler Vali, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, İl Müftüsü tarafından gerçekleştirilecektir.)

14 TEMMUZ 2017      CUMA

13:00    ŞEHİTLERİMİZ İÇİN HATM-İ ŞERİF DUASININ YAPILMASI

( Hatm-i Şerif Duası tüm camilerde yapılacaktır)

14:00   15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ

YER: Kent Meydanı

 19.30  ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZ ONURUNA VERİLECEK YEMEK PROGRAMI

YER: Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi

15 TEMMUZ 2017      CUMARTESİ

21.00   MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

Güzargah: Kent Meydanı (Valilik önü) – İzzet Baysal Caddesi – Demokrasi Meydanı

21:30   DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI

YER: Demokrasi Meydanı

  • Saygı Duruşu – İstiklal Marşı
  • Kuran-ı Kerim Tilaveti
  • 15 Temmuz Temalı Sinevizyon Gösterisi
  • Protokol konuşmaları
  • 15 Temmuz Temalı Şiirlerin Okunması
  • 15 Temmuz Şehitleri için Hazırlanan Tablonun Şehit Ailelerine Takdimi
  • Ödül Töreni

(15 Temmuz Temalı şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi)

  • Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın Programlarına Canlı Bağlantılar

00:13   TÜM CAMİLERDEN SELA OKUNARAK DEMOKRASİ NÖBETİNE BAŞLANMASI

            (Sayın Cumhurbaşkanımızın Belirlediği Süre Boyunca Nöbetlere Devam Edilecektir)

Kep Adresi [email protected]