reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

İTFAİYECİLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

İTFAİYECİLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI
07 Ağustos 2022 - 10:37

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi itfaiyecilik bölümü temel İtfaiyecilik eğitimini tamamlayan öğrenciler, yeterlilik ve dayanıklılık testilerine tabi tutularak eğitimlerini tamamladılar.

Sakarya Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı, her yıl yaz döneminde staj yapacak öğrencileri bünyesinde eğitmeye devam ediyor. 35-40 kişiden oluşan öğrenciler, Türkiye’nin birçok üniversitesinden gelerek hem temel eğitim alıyor hem de yeterlilik ve dayanıklılık testilerine tabi tutuluyor.

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi,  SÜBU, Kocaeli Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencileri Sakarya’da bulundukları süre boyunca birçok farklı eğitimden geçtiler. ‘Temel İtfaiyecilik’ eğitimini tamamlayan öğrenciler, yeterlilik ve dayanıklılık testilerine tabi tutularak eğitimlerini tamamladılar.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Her yıl birçok üniversiteden öğrencilerimiz belediyemize başvurarak staj yapma konusunda bizlerle irtibata geçiyor. Geleceğin itfaiyecilerinin yetiştirilmesi noktasında önemli adımlar atmaktayız. 35-40 kişiden oluşan öğrencilerimize ilk olarak temel itfaiyecilik eğitimi veriyoruz. Bu eğitimlerin ardından yeterlilik ve dayanıklılık testilerine tabi tutularak eğitimlerini tamamlıyorlar. Öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kep Adresi [email protected]