reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“KARADERE TÜNELİ 4 OCAK-10 OCAK TARİHLERİ ARASINDA AÇILACAK”

“KARADERE TÜNELİ 4 OCAK-10 OCAK TARİHLERİ ARASINDA AÇILACAK”
27 Aralık 2020 - 16:54

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yapımında sona gelinen Karadere Tüneli’nin Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’inde katılımıyla 4 Ocak ile 10 Ocak tarihleri arasında açılmasını planladıklarını söyledi.

Haber: Ömer ÇETİNASLAN

Bolu’da, kent merkezine 42 kilometre uzaklıkta bulunan Yedigöller Milli Parkı bölgesindeki Karadere sularının kente içme suyu olarak kazandırılması için 2016 yılının Mayıs ayında ilk adımı atılan projede 3 bin 635 metrelik tünel çalışmasının iç kaplama işinde sona gelindi.

Bolu Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi tarafından iç kaplama işlemi yapılan Karadere Tüneli’nde sona gelindiğini ifade ederek, tünelin 4 Ocak ile 10 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek tören ile açılacağını bildirdi.

Konuyla ilgili konuşan Başkan Özcan, “İnşallah 4 Ocak’ta Karadere tünelimiz bitecek. 4 Ocak ile 10 Ocak arasında sayın bakan yardımcımızla da görüştüm, Fatih Bey’in katılımıyla Karadere tünelini hizmete açmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]