reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

KARSU’DAN BÜYÜK TEPKİ

KARSU’DAN BÜYÜK TEPKİ
25 Ağustos 2020 - 11:41

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere yolladığı 30 Ağustos Genelgesini değerlendirdi. Karsu; “30 Ağustos niye es geçilmek isteniyor? Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadele tarihinin en önemli zaferi olan 30 Ağustos’u salgını bahane ederek bir takım kısıtlamalar getirmeye çalışmak çok anlamsızdır.  Kutlamalara hiçbir yasak engel olamaz” dedi.

 

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarının yasaklanmasına Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’dan tepki geldi.

 

“SOSYAL MESAFEYE UYULARAK KUTLAMA YAPMANIN NERESİ YANLIŞTIR?”

Karsu, sosyal mesafe kurallarına uyularak kutlama yapılmasının yanlışlığının nerede olduğunu vurgulayarak; “Ayasofya açılışında binlerce kişiyi bir araya getiren, 15 Temmuz’u 3 bin kişilik etkinlikle ananlar 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda vakaların zirve yaptığı dönemdeki tedbirlere geri dönüldüğünü açıklıyorlar. Salgının artamaması için her türlü tedbir alınmalı buna katılıyoruz ancak Pandemide ikinci dalga başladı da bizim mi haberimiz yok? Ayasofya ibadete açılırken bulaşmayan virüs 30 Ağustos Zafer kutlamalarında nasıl bulaşıyor? 23 Ağustos’ta başlayan Malazgirt törenlerine uğramayan virüs nasıl oluyor da 30 Ağustos Zafer bayramı kutlamalarına uğruyor? Sosyal mesafeye uyularak kutlama yapmanın neresi yanlıştır? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den niye bu konuda bir ses çıkmıyor? şeklinde konuştu

 

“30 AĞUSTOS NİYE ES GEÇİLMEK İSTENİYOR?”

30 Ağustos zafer bayramı kutlamalarına hiç bir şeyin engel olamayacağını da belirten Kazım Karsın; “Ben Malazgirt zaferimizi kutlamayalım demiyorum. 23 Ağustos tarihinde başlayan törenlerle Ahlat’ta inşa edilen gayet “mütevazı” saray eşliğinde ne güzel kutluyoruz. Tüm bu yaşananların ışığında 30 Ağustos niye es geçilmek isteniyor? Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadele tarihinin en önemli zaferi olan 30 Ağustos’u salgını bahane ederek bir takım kısıtlamalar getirmeye çalışmak çok anlamsızdır.  Kutlamalara hiçbir yasak engel olamaz. Bu yıl da her zaman olduğu gibi 30 Ağustos zaferini coşkuyla kutlayacağız. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkacağız!” ifadelerini kullandı.

 

 

Kep Adresi [email protected]