reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“KAZANAN BOLU OLACAK”

“KAZANAN BOLU OLACAK”
06 Ocak 2020 - 13:55

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2016 yılında Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve şu anda partisinin İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Çetin Uç, 11 Ocak’ta düzenlenecek olan Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu partisinin il başkanlığında düzenlenen basın toplantısında kamuoyuna duyurdu. Uç; “Yarım kalan sevdayı tamamlamak için sizin karşınızdayım. Tüm örgütü kucaklayan bir yaklaşımla 11 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan kongremizde Merkez İlçe Başkanlığına adayım” dedi. 

Haber: Aslı Akış

Düzenlenen basın toplantısına CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın Toker, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Güldane Şahin, CHP Bolu Belediye Meclisi Üyesi Tahsin Mert Karagöz, il ve ilçe yönetim üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Kongresi öncesi Çetin Uç, Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. 11 Ocak’ta yapılacak olan kongrede mevcut Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu’nun karşısına aday olarak çıkacak Çetin Uç, “Yarım kalan o sevdayı tamamlamak için sizin karşınızdayım” şeklinde vurgu yaptı.

“NE KADAR ÇOK ADAY VARSA O PARTİ DEMOKRASİYE ÖNEM VERİYORDUR”      

Basın toplantısında ilk olarak konuşan CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu; bir partinin ne kadar çok adayı varsa o partinin demokrasiye önem verdiğinin altını çizerek; “Aday belirleme bizim için şölen günüdür. Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiyi en son noktasına kadar uygulayan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi siyaset yapılacak partilerin en başında bir partidir. Cumhuriyetin kurucusu yüce Mustafa Kemal Atatürk ve onun arkadaşlarının felsefesini güden cumhuriyetin kurulması için tüm dünyaya meydan okuyan bir liderimizin partisi. Buralar onun koltuğu, onun mekanı, onun yuvasıdır. Bir partinin ne kadar çok adayı varsa o parti demokrasiye, insan haklarına önem veriyor demektir. Birden fazla adayın eğer partisine zarar vermiyorsa partisinin uçlarına dokunmuyorsa, cumhuriyetin felsefesinin tersine konuşmuyorsa o bir zenginliktir.  Çetin Uç arkadaşım. Soyadı Uç ama kendisi en güzel yerde en güzel partide, partinin en güzel noktasında Cumhuriyet Halk Partisinin Bolu Merkez İlçe Başkanlığı adaylığını bu gün ilan etti. Kendisini kutluyorum. Anlından öpüyorum. Ne kadar çok aday varsa ben ona önem veriyorum” şeklinde konuştu.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ YÜREĞİME İŞLETTİĞİM BİR SEVDADIR”

İl Başkanı Karsu’nun ardından adaylığını açıklayan Çetin Uç; “Cumhuriyet Halk Partisi benim için, bir ideoloji, bir siyasi örgütten öte, yüreğime işlettiğim bir sevdadır. Ben bu partiye adım attığım zaman, henüz bıyıkları terlemeye başlamamış bir çocuktum. Gençlik hevesiyle yarimin elini tutup sokaklarda gezemeden, 6 oklu bayrakları sırtlayıp sokak sokak gezip bayrak astım. Yarime şiirler yazamadan, sloganlar, bildiriler yazarak kapı kapı dağıttım.” dedi.

“YARIM KALAN O SEVDAYI TAMAMLAMAK İÇİN SİZİN KARŞINIZDAYIM”

Siyasetin sokaklarında büyüdüğünü ve daha önceki yıllarda merkez ilçe başkanlığın yaptığını ifade eden Uç; “Bugün sizin karşınıza cumhuriyet idealleri uğruna sokaklarda üşüyen çelimsiz bedenimin Bolu’nun arka sokaklarında çamurlarla yoğrulan ayaklarımın kışın ayazında soba bulamayıp, nefesimle ısıtmaya çalıştığım ellerimin, parmaklarım ve yüreğimin selamıyla, namusuyla geldim. Biz siyasetin sıcak odalarında, lüks koltuklarında büyümedik. Biz siyasetin sokaklarında büyürken, CHP’nin pankart asan, bayrak asan ÇETO’su oldum. Sonra da Bolu’da partimin en zor günlerinde Merkez İlçe Başkanı olma şerefine eriştim Kavganın, çekişmenin içerisinde, yüreğinde Cumhuriyet sevgisi genç bir delikanlı olarak Merkez ilçe Başkanlığı yaptım. Başta Sayın Belediye Başkanımız Tanju Özcan ve İl Başkanımız Kazım Karsu O genç delikanlının yüreğinde ki sevdayı gördü ve ona sahip çıktılar. Tanju Başkanımız ve il başkanımız olmak üzere tüm partililerimize minnettarlığımı belirtmek isterim, işte bugün dün yarım kalan o sevdayı tamamlamak için sizin karşınızdayım. Bugün Cumhuriyet Halk Partisinin Bolu’da yakaladığı başarıya hepinizin katkısı çok büyüktür. Bunu birlikte, el ele vererek, birbirimize güvenerek başardık” şeklinde konuştu.

“MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

Uç açıklamasının sonunda CHP’nin kongrelerinde kaybedenin olmadığının vurgusunu yaparak; “Yine Sayın Başkanımız Tanju Özcan’a, İl Başkanımız Kazım Karsu’ya. Kadın Kolları başkan arımız, Zuhal Toker Işın a, Güldane Şahin’e, İl – İlçe Gençlik Kolları başkanlarımıza ve gerçekten verdikleri emeklerle bu başarıda büyük pay sahibi olan tüm kadın kolları yöneticilerimize ve Gençlik Kolları yöneticilerimize. Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerimize, gönülden, beklentisiz çalışan tüm partililerimize sonsuz teşekkür ediyorum.Başta söylediğim gibi yarım kalmış sevdamızı tamamlamak için bugün sizin karşınızdayım. Bana güvenerek imza veren, destekleyen delegelerimizin teveccühüyle, tüm örgütü kucaklayan bir yaklaşımla 11 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan kongremizde Merkez İlçe Başkanlığına adayım.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN KONGRELERİNDE KAYBEDEN OLMAZ”

Cumhuriyet Halk Partisinin kongrelerinde kaybeden olmaz. Demokrasi kazanır, cumhuriyet kazanır. Cumhuriyet Halk Partisi kazanır. İnanıyorum ki bu şölende kazanan Bolu olacak. Cumhuriyetin ve partimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği ilke ve devrimlerin heyecanı ve gücüyle hepinizi saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]