reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

KIBRISCIK’TA ÇEKİLEN FİLM ULUSLARARASI YARIŞMADA

KIBRISCIK’TA ÇEKİLEN FİLM ULUSLARARASI YARIŞMADA
07 Ocak 2020 - 11:08

Anadolu’daki bir köy okuluna yeni atanmış Nebahat Öğretmen’in hikayesini anlatan “Servis”, 31 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında Fransa’da gerçekleşecek 42. Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali’nin “Uluslararası Yarışması” kategorisinde yer alacak.

Ulusal ve uluslararası film festivallerinden birçok ödül ve övgü alan “Servis” filmi dünyanın en büyük kısa film festivali olan Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali‘ne başvuran 9193 film arasından seçildi. Film, “Uluslararası Yarışma” bölümünde 80 film ile birlikte “Büyük Ödül” için yarışarak Türkiye’yi temsil edecek.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ramazan Kılıç’ın üstlendiği, çekimleri Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde yapılan “Servis”, Anadolu’daki bir köy okuluna yeni atanmış olan kadın bir öğretmenin hiç araç kullanmayı bilmediği halde öğrencilerinin okula daha rahat gidebilmeleri için servis şoförlüğü yapmaya karar vermesini konu alıyor.  Çocuk sevgisiyle, öğrenmeye ve öğretmeye olan azmiyle dolu olan Nebahat’in sonunda minibüsü sürmeyi öğrenmesi ve başından geçen olayları Ezgi Ay, Muttalip Müjdeci, Hüseyin Yıkılmaz ve Doğan Dağ canlandırıyor.

Öğrencilerini evlerine güvenli ve sıcak bir şekilde götürebildiği için yaşadığı mutluluğun hikayesiyle izleyenleri etkileyen film, festival yolculuğunu sürdürecek.

 

Kep Adresi [email protected]