reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

KORONA İLE MÜCADELENİN SESSİZ KAHRAMANLARINA

KORONA İLE MÜCADELENİN SESSİZ KAHRAMANLARINA
04 Kasım 2020 - 14:17

Hiç düşünmediğim bir anda koronaya yakalandık. Önce eşim iki gün sonrada oğlum ve ben. Eşimin testi pozitif olduğu cep telefonunu arayarak söyledikten sonra tahminen 1 saat sonra filyasyon ekibi evimize geldi. Konuyla ilgili sorgulama ve bilgilendirmeleri yaptıktan sonra ilaçları verdiler ve ayrıldılar. İki gün sonra oğlumun o gün yapılan testinin pozitif olduğunu cep telefonu ile bilgilendirdikten bir saat sonra yine filyasyon ekibi geldi tekrar aynı işlemleri yaptılar ve ayrıldılar. Ertesi gün benim test sonucum pozitif olduğunu bana bildirdiler ve aynı şekilde evimize gelerek bilgilendirdiler ve ilaçlarımızı verdiler ve ayrıldılar. Bu filyasyon ekiplerinin üçü de ayrı ayrı ekiplerdi ve biri gece 00:40, diğeri gece 23:30’da benimki de 16:30’da , yani test sonuçları çıktıktan tahminen bir, bir buçuk saat sonra geldiler. Gelen filyasyon ekiplerinin hiç birini tanımıyorum, hepsi de işini ve ne yapacağını çok iyi bilen ekipler olduğu belliydi. Bizi önce sakinleştirdiler sonra bilgilendirdiler. –

İnsanların korananın k’sini duyduklarında o bölgeden kaçtıklarını düşündüğümüzde bu kahramanların pozitif vakalara, bizzat evlere kadar giderek, derde derman ve deva olmaları beni çok duygulandırdı.

Kovid-19 Salgınında bu isimsiz kahramanlara bir teşekkür yetmez. Ama şuan daha fazla bir şey yapamıyorum.

Ancak şundan emin olun filyasyon ekiplerinin yaptığı bu fedakarlıklar, depremde yıkık binalara canı pahasına girip depremzedeleri çıkaran kahramanlardan hiçbir farklı değil. Bulaş riskini bile bile yaptıkları görevler ziyadesiyle kutsal.

İyi ki varsınız, hiç tanımadığım ama şifa hizmeti aldığım siz filyasyon ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Rabbim sizlerin gücünü arttırsın.

 

Ercan GÜLEN

Kep Adresi [email protected]