reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“KÖTÜ BİR FUTBOL SERGİLEDİK”

“KÖTÜ BİR FUTBOL SERGİLEDİK”
26 Şubat 2022 - 10:18

Boluspor, Spor Toto 1.ligin 27.haftasında deplasmanda Altaş Denizlispor’a 2-0 mağlup oldu. Maçın ardından Boluspor teknik direktörü Reha Erginer ve Altaş Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal açıklamalarda bulundu.

Boluspor Teknik Direktörü Reha Kemal Erginer, Denizlispor mağlubiyetinin ardından, “Önemli bir dakikada önemli bir gol bulmuştuk. Ama bunların hiçbiri yenilginin mazereti değil biz kendi eleştirimizi yapacağız” dedi.

Teknik Direktör Erginer, “5 maçtır bir yenilmezlik serimiz vardı, bugün burada sonlandı. Ama bu mağlubiyet bir şeylerin sonu değil, inşallah takıma yeni bir başlangıç olacaktır bizim için. Maçta şunu söyleyebilirim; rakibe çok uzak oynadık özellikle savunmada, çok alan ve zaman verdik. Bu da rakibin oynama iştahını artırdı, daha fazla topla oynamasına, üçüncü bölgeye inmesine sebep oldu. Skoru daha çok yakalayabileceğimiz, oyuna ortak olabileceğimiz zamanlarda çok kötü bir gol yedik” diye konuştu.

“Üst sıraları hedefliyoruz”

Üst sıraları hedeflediklerini belirten Teknik Direktör Erginer, “Maçın genelinde normal standart oyunumuzdan uzak oynadık. Kötü bir futbol sergiledik bugün bizim kendi standardımıza göre ama gene de oyuna ortak olabilirdik. Bence nizami bir golümüz iptal edildi. Önemli bir dakikada, önemli bir gol bulmuştuk. Ama bunların hiçbiri yenilginin mazereti değil. Biz kendi eleştirimizi yapacağız. Biz bir üst sıraları hedefliyoruz, oralara tırmanmak istiyoruz. Bunun için bu yenilgiyi telafi etmek için tekrar bir seri başlatmamız lazım. 3 gün sonra iç sahada erteleme maçımız var. Gerekli dersleri çıkartıp bir an önce bu maçı geride bırakıp, Tuzlaspor maçına konsantre olmamız gerek” ifadelerini kullandı.

Mesut Bakkal: “Yukarıyı yakalama adına çok önemli bir galibiyet aldık”

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, skorun oyuncular üzerinde özgüvenin yerini getirdiğini belirtti. Üst tarafları yakalama adına önemli bir galibiyet olduğunu ve taraftarlardan desteği daha fazla beklediklerini söyleyen Bakkal, “Öncelikle çok önemli bir maç kazandığımızı söyleyeyim. Tüm oyuncularımı kutluyorum. Maçın başından sonuna kadar inanılmaz mücadele, ürettiğimiz pozisyonlar ve haklı galibiyet. Zaten biz benim gelişimle iyi başlamıştık, yani Eyüp, arkasından Adana sonra Altınordu galibiyeti. Arada Samsun maçı hiç beklemediğimiz ve bireysel hataların olduğu maçtı. Bugün oyuncular gerçek kimliklerini, oynadığımız oyunların çoğunu aynı disiplinle oynayan bir takım var. Yukarıyı yakalama adına çok önemli bir galibiyet aldık. Çocukların öz güveninin yerine gelmesi birde net bir skor elde etmesi bizi ileri haftaya daha da umutlandırdı. Taraftarlara da teşekkür ediyorum. Daha fazlasını bekliyoruz ihtiyacımız var. Bu yola hep beraber girdik, inşallah bundan da başarılı çıkacağız” diye konuştu.

Kep Adresi [email protected]