reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

KURBANLIKLARINI SATAMAYANLARA BAKANDAN MÜJDE

KURBANLIKLARINI SATAMAYANLARA BAKANDAN MÜJDE
22 Temmuz 2021 - 12:31

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli satılamayan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacağını belirtti.

Haber: Burhan Yeşiltaş

Bakan Pakdemirli kurbanlıklarını satamayanların mağduriyetinin önlenmesi adına, elde kalan kurbanlıkların ESK tarafından satın alınacağı hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Pakdemirli yazılı açıklamasında;

“Kurban Bayramı nedeniyle üreticilerimiz tarafından hayvan pazarlarına getirilen ancak satılamayan kurbanlıklar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak. Bu yıl da kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Pazarda satılamayan hayvanların tamamını, talep etmeleri halinde, Et ve Süt Kurumumuz eliyle biz alacağız. Et ve Süt Kurumumuz bu yıl, birinci kalite büyükbaş kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite kesimlik kurbanlıkların et kilogramını 40 liradan satın alacak. Küçükbaş hayvanlarda ise birinci kalite toklu kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite koyunların et kilogramını 38 liradan satın alacak” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]