reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Mahalle buluşmaları Sandallar’da devam etti

Mahalle buluşmaları Sandallar’da devam etti
15 Aralık 2018 - 11:50

Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan ‘Bizim Mahalle’ projesi kapsamında son olarak Sandallar Mahallesi buluşması gerçekleştirildi.

Bolu’da eski mahalle medeniyetlerini geliştirmek ve mahalle kültürlerini canlandırmak amacıyla Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Bizim Mahalle” projesine bu ay Sandallar Mahallesi ile devam edildi.

Cuma namazı sonrası gerçekleşen etkinliğe; Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Zerrin Biçen, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, daire ve kurum müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalleliler katıldı.

Programda ilk olarak Sandallar Mahallesi Muhtarı Ahmet Ersoy tarafından bir selamlama konuşması gerçekleştirildi.

Muhtar Ahmet Ersoy’un konuşmasının ardından mahalle sakinlerinden 71 yaşındaki Emine Sarıca kendi yazdığı şiirlerden bazılarını kürsüde okudu. Mahalle sakinlerinin birçoğunun ismine hitaben yazdığı bir şiiri ise programa katılanları kahkahalara boğdu.

Programın devamında kürsüye çıkan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ilk olarak Emine Sarıca’ya teşekkür ederek hediye takdim etti. Başkan Yılmaz daha sonra yaptığı konuşmasında özellikle Sandallar Mahallesi’nde Bolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler vererek;

“Bu güne kadar bize verdiğiniz desteklerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizler olmasanız, sizlerin bize bu desteği olmasa biz Bolu’da gerçekleştirdiğimiz çalışmaların hiçbirini yapamazdık. Bundan sonra da genç, dinamik bir arkadaşımız olan Fatih Metin bu bayrağı teslim alacak inşallah. Bolu’yu kaldığı yerden devam ettirerek dünyada yaşanılabilir kentler arasında en iyi yerlere getirecek. Kendisine de bu güne kadar bana verdiğiniz desteği vermenizi istiyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Yılmaz ve protokol üyeleri, ilk olarak Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından Sandallar Mahallesi’ne özel olarak çıkarılan Sandallar Dergisi’nin mahalle halkına dağıtımını gerçekleştirerek, daha sonra Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan pilavdan ikram edip, kurumlar tarafından açılan stantları gezdi.

Kep Adresi [email protected]